REKLAMA

Premier: Zrobimy wszystko, by promować dalszą obecność firm niemieckich w Polsce

2021-06-10 01:32
publikacja
2021-06-10 01:32
Premier: Zrobimy wszystko, by promować dalszą obecność firm niemieckich w Polsce
Premier: Zrobimy wszystko, by promować dalszą obecność firm niemieckich w Polsce
fot. Maciej Łuczniewski / / FORUM

Zrobimy wszystko, by promować dalszą obecność firm niemieckich w Polsce i polskich w Niemczech. Polska jest w stanie stworzyć dopasowane warunki dla konkretnych biznesów i firm - napisał w środę wieczorem na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

W środę premier Morawiecki rozmawiał z przedstawicielami niemieckiego biznesu skupionymi w Komitecie Wschodnim Gospodarki Niemieckiej.

"Nie jest tajemnicą, że Niemcy są naszym wiodącym partnerem gospodarczym. Polska gospodarka w ostatnich latach znacząco się zmieniła, a jej szybki rozwój był napędzany także dzięki dobrej współpracy z niemieckimi firmami. Około 6 tysięcy z nich działa na polskim rynku" - napisał premier na Facebooku.

"Zagraniczni inwestorzy potrzebują wykwalifikowanej siły roboczej, która jest dobrze wykształcona. Dlatego w Polsce przyjęliśmy specjalne programy kształcenia. Drugi ważny punkt to nasza infrastruktura. Obecnie Polska przechodzi w tym obszarze prawdziwą rewolucję. Jest to możliwe dzięki dwóm źródłom finansowania - środkom europejskim i pieniądzom pochodzącym z polskiego budżetu. Trzeci element to zachęty inwestycyjne - robimy wszystko, by przyciągać ciekawe inwestycje. I wiemy, że niemieccy inwestorzy bardzo to doceniają" - podkreślił.

Zwrócił uwagę, że wartość handlowa naszej wymiany z Niemcami zwiększyła się siedmiokrotnie w ciągu ostatnich 30 lat i stale wzrasta.

"Polityka gospodarcza nie polega jednak na tym, by patrzeć wstecz, ale na tym, aby patrzeć w przyszłość. Jest jeszcze wiele celów, które możemy razem zrealizować w ramach współpracy, jak choćby transformacja energetyczna" - wskazał Morawiecki.

"Polska gospodarka jest na to bardzo dobrze przygotowana. Pomagamy tym gałęziom przemysłu, które najbardziej ucierpiały w wyniku pandemii. Niska recesja wraz z Tarczą Antykryzysową pomogły uchronić w Polsce wiele branż i osiągnąć najniższy poziom bezrobocia, a najwyższy wskaźnik zatrudnienia w Europie" - dodał.

Premier podkreślił, że "obecnie mamy bardzo dobre prognozy dla naszego przyszłego budżetu".

"Nie jest niespodzianką, że Polska postrzegana jest jako jeden z najbardziej stabilnych krajów dla zagranicznych inwestycji. Wdrażamy wielki program Polski Ład, który zmieni Polskę w jeden wielki plac budowy i to jeszcze bardziej poprawi atrakcyjność naszego kraju dla przyszłych inwestorów. Zrobimy wszystko by promować dalszą obecność firm niemieckich w Polsce i polskich w Niemczech. Polska jest w stanie stworzyć dopasowane warunki dla konkretnych biznesów i firm"- zapewnił premier.(PAP)

autorka: Olga Zakolska

ozk/ zm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (35)

dodaj komentarz
kenn
"Polska dla Polaków" - czy tak brzmiało hasło tego rządu? Czy coś mi się pomieszało i to chodziło o Niemców?
zzibi2
nie mieli zrobić przypadkiem PGR bis?
qart
Ja tam proponuję zacząć od bojkotu niemieckich sieci handlowych i niemieckich produktów na półkach.
PS.
Co z reperacjami za II Wojnę Światową?!!!
zzibi2
Reperacjami? Temat wróci przed wyborami ale i tak nic z tego nie będzie
2kbb
Bardzo bobry wyprzedzający ruch Premiera. Już jest pewne że DE w ramach walki z Polską uderzą w którąś przygotowywaną inwestycje DE w Polsce albo w już istniejącą która ograniczy dalszą ekspansję lub zakończy działalność.! Deal gospodarczy DE(EU)-RU-ChRL jest tak atrakcyjny w przyszłości że DE i RU nie cofną Bardzo bobry wyprzedzający ruch Premiera. Już jest pewne że DE w ramach walki z Polską uderzą w którąś przygotowywaną inwestycje DE w Polsce albo w już istniejącą która ograniczy dalszą ekspansję lub zakończy działalność.! Deal gospodarczy DE(EU)-RU-ChRL jest tak atrakcyjny w przyszłości że DE i RU nie cofną się przed niczym. Przeciąganie liny będzie trwało aż do czasu rozstrzygnięcia czy USA utrzymają hegemonię i czy ten deal DE(EU)-RU-ChRL będzie mógł być sfinalizowany...Oto cały klucz do Eur. Śr-Wsch. Widać wyraźnie że wszystko jest temu podporządkowane. Oprócz nacisku USA na DE i RU, ten deal może opóźnić lub nawet wywrócić zbudowanie silnego #3morze i integracja Ukrainy z NATO i EU. Białoruś jest nadal w grze choć to będzie długa walka uzależniona od siły Rosji w Świecie czyli zarazem nastawienia DE do Rosji.!
eagleeye
A jak już oficjalnie będziemy "landem UE" będziemy sobie nucić

Black - Wonderful Life Dj Demasie Remix: https://music.youtube.com/watch?v=F6FUOClcFVA
administratorosiedla
Znaczy co? Zwolnicie ich z podatków w PL? A polskie firmy już ledwie zipią. Jak mają konkurować w tej nierównej walce? A może o to wam właśnie chodzi? Spoko, wybory za 2 lata.. koniec rządów większościowych. Premierem zostanie holownia i może prokuratura się do was w końcu dobierze.
eagleeye
Wybory w pażdziernilu 2021 będą
zenonn odpowiada eagleeye
Na kogo ciemny lud zagłosuje? Kto będzie przystawką?
kartofel, krokodyl, kura, pies, zero trafią do kamieniołomów?
eagleeye
Można by też rzec i tak ze nad RP mamy obecnie jak tytuł tej piosenki idealnie wkomponywujący się w tą wypowiedz

Europe The Final Countdown Dj Demasie Special Remix: https://music.youtube.com/watch?v=MRCe7s00bvQ

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki