REKLAMA

Premier Szydło przybyła na Węgry

2016-02-08 09:56
publikacja
2016-02-08 09:56

Premier Beata Szydło przyleciała dziś z wizytą do Budapesztu. W planach przede wszystkim spotkanie z premierem Viktorem Orbanem i szefem węgierskiego parlamentu Laszlo Köverem.

Beata Szydło spotkała się z premierem Węgier Viktorem Orbanem / fot. Krystian Maj / FORUM

Premier Orban ma przywitać szefową polskiego rządu po 11:00 przed gmachem parlamentu Węgier. Spotkanie tych polityków rozpocznie się chwilę później, natomiast na 12:00 w sali myśliwskiej parlamentu przewidziany jest roboczy lunch z udziałem premierów. O 13:30 planowana jest wspólna konferencja prasowa Beaty Szydło i Viktora Orbana. Kolejnym punktem wizyty ma być spotkanie polskiej premier z przewodniczącym węgierskiego parlamentu Laszlo Köverem. Zapowiedziane jest na 14:10. Godzinę później (15:10) premier Szydło ma złożyć kwiaty pod Pomnikiem Rewolucji '56, na grobie byłego premiera Węgier Imre Nagy'ego oraz pod Drzewcem upamiętniającym polskie ofiary i bohaterów Rewolucji '56 na budapeszteńskim cmentarzu.

Jak mówił w piątek rzecznik rządu Rafał Bochenek, wizyta premier nad Dunajem ma związek z "europejską ofensywą" polskich władz. Planowane tematy rozmów są związane z bieżącą polityką europejską, w tym z kryzysem imigracyjnym. W zeszłym tygodniu goszczący na Węgrzech szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski zapowiadał, że Warszawa i Budapeszt mogą przedstawić zarys wspólnego stanowiska państw Grupy Wyszehradzkiej w sprawie propozycji porozumienia między Unią Europejską a Wielką Brytanią. Inicjatorem spotkania szefów rządu Polski i Węgier jest strona węgierska.

IAR/T.Majka/

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki