REKLAMA

Premier Morawiecki opublikował grafikę zestawiającą ofertę PiS i PO. "Niech przemówią fakty"

2022-08-19 16:40
publikacja
2022-08-19 16:40
Premier Morawiecki opublikował grafikę zestawiającą ofertę PiS i PO. "Niech przemówią fakty"
Premier Morawiecki opublikował grafikę zestawiającą ofertę PiS i PO. "Niech przemówią fakty"
fot. Adam Guzj / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

W trudnych czasach krytykować jest łatwo. Niech więc przemówią fakty - oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki, publikując w mediach społecznościowych grafikę zestawiającą ofertę PiS i PO do Polaków w wieku 30-35 lat. Konkretne ulgi i wsparcie dla Polaków vs lenistwo w czasach koniunktury - wskazał.

"W trudnych czasach krytykować jest łatwo. Niech więc przemówią fakty. Oferta Prawo i Sprawiedliwość vs oferta PO. Konkretne ulgi i wsparcie dla Polaków vs lenistwo w czasach koniunktury" - napisał szef rządu na Facebooku.

W trudnych czasach krytykować jest łatwo. Niech więc przemówią fakty. Oferta Prawo i Sprawiedliwość vs oferta PO. Konkretne ulgi i wsparcie dla Polaków vs lenistwo w czasach koniunktury. 🇵🇱

Posted by Mateusz Morawiecki on Friday, August 19, 2022

Do wpisu dołączył grafikę z zestawieniem "Oferta PO i PiS dla Polaków w wieku 30-35 lat". Widać an niej, że kwota wolna od podatku za PO wynosiła 3091 zł, a za PiS 30 tys. zł. Stawka podatku PIT - odpowiednio - 18 proc. i 12 proc.

Płaca minimalna za PO to 1750 zł, a za PiS - 3010 zł.

Średnie wynagrodzenie - 4055 zł za PO i 6235 zł za PiS.

Na grafice wskazano też, że za rządów PO drugi próg podatkowy wynosił 85 tys. 528 zł, a za PiS 120 tys. zł.

Na grafice podano też, że za PO nie było wsparcia rodzin, natomiast za rządów PiS funkcjonują programy 500+, 300+ oraz Rodzinny kapitał opiekuńczy. Zwrócono też uwagę, że za PO nie było wsparcia dla kredytobiorców, tymczasem za rządów PiS wprowadzono wakacje kredytowe w tym i przyszłym roku.

autor: Rafał Białkowski

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (55)

dodaj komentarz
podatnik-
Czyli wszystko wg zasady funkcjonariusza Kurskiego "ciemny lud to kupi" jak do tej pory kupuje i POPiS trzyma się mocno!
endes
Napuszczanie jednych na drugich!… tylko to potrafią!… a my myslacy Polacy mówimy won jednym i drugim!… jedna i ta sama banda złodziei!… najwyzszy czas na prawdziwych patriotów.
itso_czowiek_zlasu
a co oni mają do zaoferowania ?
dongonzales odpowiada itso_czowiek_zlasu
Najlepiej żeby nic nie mieli do zaoferowania. Za wszystko co polityk ma do zaoferowania później sami musimy zapłacić.
podatnik-
Tyle,że brak o nie lepkich rączkach?
santoriusz
Mógłbyś moderatorze tego forum mi odpowiedzieć dlaczego usunąłeś moją odpowiedź do kubika? co tam według Ciebie geniuszu cenzury forumowej było nie tak? Już słów brakuje.
maniek_as
Uzupełniam grafikę premiera: m2 mieszkania na Żoliborzu W-wa: 2015 - 7500 PLN 2022 - 17500 PLN, m2 mieszkania w centrum Białegostoku 2015 - 5500 PLN 2022 - 10500 PLN itd.
karbinadel
2015 2022
dolar 3,70 4,70
frank 3,80 4,92
pandatrzy
Widać, że armia PiS'owców od minusowania w pełnej gotowości i działa.

Prawda kole w oczy.
kaczyslaw_
Niestety, ***ia szarańcza jest jak tsunami. Atakują nagle i robi się czerwono. Im bardziej krytyczny wobec władzy komentarz tym ta fala tsunami jest bardziej czerwona, ale wtedy wiadomo, że komentarz dobrze punktuje władzę. Czerwona zaraza jak za czasów ZSRR. Jeszcze mają jakieś wsparcie wśród moderatorów, którzy kasują komentarze Niestety, ***ia szarańcza jest jak tsunami. Atakują nagle i robi się czerwono. Im bardziej krytyczny wobec władzy komentarz tym ta fala tsunami jest bardziej czerwona, ale wtedy wiadomo, że komentarz dobrze punktuje władzę. Czerwona zaraza jak za czasów ZSRR. Jeszcze mają jakieś wsparcie wśród moderatorów, którzy kasują komentarze nieprzychylne władzy, mimo że nie ma w nim nic wulgarnego czy obraźliwego.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki