REKLAMA

Pracownicy PGE zapukają do drzwi. Wymienią liczniki na zdalne

Marcin Kaźmierczak2023-06-05 09:10redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-06-05 09:10

Do 2030 r. PGE wymieni stare liczniki na nowe. Wymiana, a co za tym idzie wizyty monterów w domach odbiorców ruszą jeszcze w tym roku.

Pracownicy PGE zapukają do drzwi. Wymienią liczniki na zdalne
Pracownicy PGE zapukają do drzwi. Wymienią liczniki na zdalne
/ shutterstock

Jak informuje spółka PGE Dystrybucja na swojej stronie internetowej, rocznie wymienianych będzie ok. 750 tys. liczników. Jako pierwsze wymieniane będą najstarsze urządzenia z najkrótszą datą ważności cech legalizacyjnych.

Wymiana liczników, dzięki danym spływającym na bieżąco, ma pomóc spółce w lepszym zarządzaniu systemem elektroenergetycznym. Odbiorcy dzięki montażu zdalnych liczników mają z kolei mieć możliwość korzystania z rozliczeń w formie przedpłat, a jeśli będą chcieli zmienić taryfę lub dostawcę prądu, również będą mogli zrobić to zdalnie.

Do końca 2023 r. liczniki umożliwiające zdalny odczyt zostaną zamontowane u 15 proc. klientów. Do 2030 r. monterzy odwiedzą wszystkich odbiorców.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse - Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tel. 71 748 95 14.

Tematy

Nawet 6,25% w skali roku na atrakcyjnej lokacie Facto

Komentarze (20)

dodaj komentarz
boris-vodka
No to wzrosną opłaty za prąd bo stare liczniki indukcyjne mierzą tylko moc czynną a te nowe "jeszcze lepsze" dodatkowo mierżą moc bierną
8088
Coś słyszałeś ale nie wiesz gdzie i co. Tak, nowe liczniki liczą moc czynną i bierną lecz opłaty za obie moce dotyczą taryf komercyjnych (C) dla obiorców o mocy umowej od 16kW, a nie taryf dla gospodarstw domowych (G).
taki-ktos-jak-ja
Ani słowa o inwigilacji "dzięki" tym licznikom. W sumie 0 zdziwienia. I o rozsiewanym mikrofalowym promieniowaniu, które wcale a wcale nie szkodzi, nie skądże.
wizytator
A kto te liczniki produkuje? Kasa się będzie zgadzać i to z górką!
Ale sądzę, że klient końcowy sporo zaoszczędzi na prądzie. No przecież tak obiecywano. Co zmiana liczników to będzie taniej na rachunku.
andregru
Właśnie dziś rano wymienili mi licznik i nie ma jednej fazy. Od 3 godzin czekam na przyjazd fachowców .
zoomek
To nie wiem czy dobry pomysł - po drugiej wizycie takich fachowców nie będzie kolejnej fazy.
ministerprawdy
Zamiast licznika za kikaset złoty będzie licznik za kilka tysięcy złoty. Potem trzeba to w rachunku spłacić.
vacarius
Ale będą pewnie mogli zdalnie odłączyć prąd patoli która ma licznik w środku mieszkania. Dziś wystarczy ze tacy nie wpuszczają i dalej kradną prąd za który nie płacą.
ministerprawdy odpowiada vacarius
Nie masz racji - odcinają na przyłączu i może sobie ten licznik zjeść.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki