REKLAMA

Pracownica banku okradła klientów na około 170 tys. zł

2021-07-14 07:06
publikacja
2021-07-14 07:06
Pracownica banku okradła klientów na około 170 tys. zł
Pracownica banku okradła klientów na około 170 tys. zł
fot. Szymon Laszewski / / FORUM

29-latka, pracownica jednego z banków na Woli, okradała konta bankowe. W ten sposób klienci stracili około 170 tysięcy złotych. Kobieta usłyszała 27 zarzutów. Grozi jej do 10 lat w więzieniu.

Kobieta na cel wybierała zwykle osoby starsze, często schorowane, które na swoich kontach posiadały spore sumy pieniędzy. Wybierała stałych klientów, którzy przeprowadzali transakcje, a ona była ich często wieloletnim doradcą finansowym. Łatwo zdobywała ich zaufanie, była przekonująca w tym co robi.

"Ufali jej do tego stopnia, że nie sprawdzali wysokości kwot pieniężnych na swoich rachunkach" - dodaje kom. Marta Sulkowska z wolskiej komendy.

Na trop jej przestępczych poczynaniach wpadli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą stołecznej komendy. Kobieta została zatrzymana w miejscu pracy. Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli. Dochodzeniowcy gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. Z ustaleń wynika, że kobieta założyła trzy konta bankowe, na które od dłuższego czasu przelewała pieniądze z różnych rachunków bankowych.

Jak ustalili funkcjonariusze, proceder za każdym razem wyglądał tak samo. 29-latka wypłacała sobie różne kwoty z kont klientów, kiedy osoby te przychodziły do banku, były zawsze obsługiwane przez tą samą pracownicę. Śledczy ustalili, że systematycznie okradane przez pracownicę banku było kilka osób, a od ubiegłego roku kobieta wypłaciła sobie z ich kont około 170 tys. zł. "Podejrzana usłyszała 27 zarzutów kradzieży z włamaniem. Grozi za to kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa" - zaznaczyła kom. Sulkowska.

Autorka: Marta Stańczyk

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Powiązane

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jakun85
Banki oszczędzają na placówkach. Coraz szybciej je zamykają, plany sprzedażowe rosną coraz szybciej i nie ma podwyżek. Czym jeszcze mogą podnieść ryzyko oszustw ? Zatrudnianiem ludzi z coraz mniejszymi kwalifikacjami za coraz to niższą pensję. Milionami klientów, z ogromną odpowiedzialnością, obracają ludzie z pensją Banki oszczędzają na placówkach. Coraz szybciej je zamykają, plany sprzedażowe rosną coraz szybciej i nie ma podwyżek. Czym jeszcze mogą podnieść ryzyko oszustw ? Zatrudnianiem ludzi z coraz mniejszymi kwalifikacjami za coraz to niższą pensję. Milionami klientów, z ogromną odpowiedzialnością, obracają ludzie z pensją 2500 netto - w lepszym banku. Na miejsce tej dziewczyny zatrudnią kolejną młodą osobę za niską pensję z ogromem wiedzy do przyswojenia i zrzucą na nią równie ogromną odpowiedzialność i ilość procedur
3456
ten kraj niszczy dwie choroby ,złodziejstwo na każdym kroku i bezsensowna nadmierna biurokracja. kompletnie niszczy rozwój gospodarczy . tak było w Londynie za okupacji , tam się finansowali z tych sztabek złota co zostały wywiezione , sami Anglicy się dziwili aby tak rozbudować administracje .

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki