Powstała aplikacja do zwiedzania Zagłębia Miedziowego

2020-07-16 12:54
publikacja
2020-07-16 12:54
Google Play

Ponad 20 tras turystycznych między Legnicą i Głogowem i ponad 250 punktów związanych z lokalną historią, zabytkami i ciekawostkami z regionu zawiera aplikacja naMIEDZI, która ułatwia zwiedzanie Zagłębia Miedziowego. Narzędzie powstało dzięki współpracy KGHM oraz samorządu województwa.

Aplikacja naMIEDZI na telefony komórkowe i tablety jest darmowa. Narzędzie zawiera 20 tras turystycznych zlokalizowanych pomiędzy Legnicą i Głogowem oraz 250 punktów związanych z lokalną historią, zabytkami i ciekawostkami z regionu. Zostały one opisane krótkimi tekstami oraz zilustrowane zdjęciami i materiałami filmowymi.

Aplikacja zawiera też pięć ścieżek tematycznych poświęconych wydobyciu miedzi przez KGHM. Użytkownicy mogą dowiedzieć się na przykład, jaką drogę musi przebyć ruda miedzi, aby zamieniła się w rdzawo pomarańczową katodę o zawartości 99,99 proc. Cu. Narzędzie dostarcza też informacji o aktualnych wydarzeniach w regionie.

Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź podkreślił, że Zagłębie Miedziowe to wyjątkowy region, a KGHM jest jego fundamentem. „Naszym celem jest przekazanie wiedzy i wzbudzenie dumy u mieszkańców z naszego regionu. Zachęcamy do rodzinnego wyjścia z czterech ścian i spacerów w najbliższej okolicy, aby odkrywać nieznane miejsca” - powiedział Chludziński.

Dodał, że aplikacja w nowatorski sposób pomoże mieszkańcom i turystom odkryć Zagłębie Miedziowe. „Uruchomienie naMIEDZI to efekt naszego intensywnego dialogu z samorządami i realizacja wspólnych długofalowych celów” - podkreślił prezes.

Jak podali twórcy aplikacji, dzięki zastosowaniu technologii Beacon, treść niektórych punktów jest ukryta i wyświetli się tylko wtedy, gdy użytkownik aplikacji znajdzie się fizycznie w konkretnej lokalizacji. Ma to zachęcić do aktywnego zwiedzania Zagłębia Miedziowego.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki