Powstaje vademecum prawne dla młodego przedsiębiorcy

Projekt „Vademecum dla Młodego Przedsiębiorcy” powstaje z inicjatywy stowarzyszenia Młodzi Reformują Polskę - think tanku zrzeszającego prawników, ekspertów, przedsiębiorców i studentów. Jest odpowiedzią na prawne bariery na drodze młodych przedsiębiorców, chcących efektywnie rozwijać w Polsce własny pomysł na biznes. Vademecum będzie poruszało wszelkie formalne zagadnienia przydatne przedsiębiorcom, a trudne w interpretacji bez wykształcenia prawniczego.

Młody przedsiębiorco, powstaje prawne vademecum specjalnie dla Ciebie

- Przede wszystkim młodzi przedsiębiorcy mają problem ze zrozumieniem prawa i tego, gdzie szukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Nie wiedzą, jaki rodzaj spółki czy działalności jest dla nich najbardziej korzystny, kiedy chcą otworzyć zakład czy prowadzić jednoosobową działalność. Kiedy mają pomysł i chcą go zrealizować wspólnie ze swoimi znajomymi. Zawsze powracają problemy związane z podatkiem VAT, który jest dla nich zwyczajnie niezrozumiały – relacjonuje Monika Swarczyna, liderka projektu „Młodzi Reformują Polskę”.

„Vademecum Młodego Przedsiębiorcy” zostanie zaprezentowane w pełnej wersji jesienią tego roku. Będzie to pilotażowa wersja podręcznika z dołączonymi, gotowymi wnioskami do sądu oraz wzorami wszystkich, praktycznych dokumentów, które spotka na swojej drodze każdy, chcący rozwijać swój własny biznes.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Grzechu_comeback

młodzi już zreformowali.... zabrali babci dowód i teraz CAŁA MOJA LICZNA rodzina musi się z tym borykać. Cwaniaczki po tym jak już oddali dowód zaraz uciekli na zmywaczek. Teraz podobno młodzi znowu reformują, bo sam guru Ojciec Dyrektor Wybiórczej wołał "nie oddawajcie władzy gówniarzom"!!!! Ach ta młodość :)

! Odpowiedz
1 2 ~lalala

Takich FAQ jest mnóstwo i po co kolejny? To i tak nic nie zmienia

! Odpowiedz
1 1 ~wwff

Za czyje pieniądze powstaje?

! Odpowiedz
1 1 ~Obywatel

Szkoda że ich serwis www jest usiany błędami "404 File Not Found"... Jak się robi taki serwis to porządnie i puszczać na proda jak już jest skończone... Same asy od Balcerowicza ;) Szkoła chicagowska...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne