Powstaje pierwsze w Polsce inteligentne osiedle sterowane iPhonem

Rezydencje Pałacowa w Wilanowie będzie pierwszym w Polsce inteligentnym osiedlem – zachwycającym nie tylko modernistycznym designem i funkcjonalnością rozwiązań, lecz także zaawansowaną technologią. Przy pomocy iPhone’a czy iPada będzie można zarządzać oświetleniem i temperaturą pomieszczeń, sterować ich wyposażeniem, a także wpływać na to, co dzieje się w domu. Rezydencje zostaną oddane pod klucz do końca kwietnia 2013 roku.


Powstające w Wilanowie osiedle Rezydencje Pałacowa będzie jedną z najbardziej nowatorskich inwestycji mieszkaniowych na rynku nieruchomości, zarówno pod względem stylu, jak i zastosowanej technologii. Wchodzącymi w skład osiedla luksusowymi willami będzie można sterować przy pomocy urządzeń marki Apple – również zdalnie. Oznacza to, że Rezydencje Pałacowa będą pierwszym w Polsce kompleksem domów jednorodzinnych z możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb każdego domownika i zaprogramowania tak, aby spełniały nawet najbardziej wyszukane potrzeby.


Inteligentny dom – nowy standard życia

Przy pomocy specjalnej aplikacji na iPhone’a czy iPada domownicy będą mogli łączyć się z systemem zarządzania domem i zdalnie sterować jego wyposażeniem, m.in. oświetleniem, zasłonami, temperaturą oraz sprzętami AGD i RTV. Aplikacja pozwoli też monitorować każde z pomieszczeń domu niezależnie od tego, gdzie znajdują się jego mieszkańcy. Dodatkowo, sterujący domem system będzie informował na bieżąco o wszystkich zdarzeniach mających miejsce w obrębie rezydencji, co wzmocni poczucie bezpieczeństwa własnego i bliskich.

Modernizm XXI wieku

Funkcjonalność „domów przyszłości” będących częścią Rezydencji Pałacowa wyraża się również w ich wyglądzie zewnętrznym i aranżacji wnętrz. Luksusowe wille, zaprojektowane przez Andrzeja Michalika – polskiego architekta urodzonego w Wielkiej Brytanii, są inspirowane modernistycznymi rezydencjami z okresu przedwojennej Warszawy. Ich wyróżnikiem jest przede wszystkim prostota i racjonalizm w projektowaniu przestrzeni, które przekładają się na minimalistyczny i elegancki design. Projekt osiedla opiera się bowiem na prostych liniach, geometrycznych kształtach, wielkich przeszkleniach i neutralnej kolorystyce, co nadaje Rezydencjom Pałacowa niezwykle wysublimowany i stylowy charakter.


Cieszymy się, że Rezydencje Pałacowa zostały w 100% zrealizowane zgodnie ze zwycięskim pomysłem, który powstał z inspiracji ekskluzywnymi rezydencjami przedwojennej Warszawy i dziedzictwem najznamienitszych modernistów, zwłaszcza Le Corbusiera. Wspólnie udało nam się stworzyć kreatywną i unikalną przestrzeń, w której futurystyczne technologie idealnie komponują się z wyrafinowaną, oszczędną formą architektoniczną. Z tego połączenia powstało otwarte i jednocześnie intymne miejsce do życia, które pozwala cieszyć się jego pełnią – mówi Andrzej Michalik, prezes PRC Architekci.

Twórcy osiedla

Projekt architektoniczny osiedla przygotowała warszawska pracownia PRC Architekci, znana m.in. z projektu nowoczesnego centrum kulturalno-usługowo-biurowego stworzonego w ramach rewitalizacji warszawskiego zakładu Fabryki Norblina oraz spektakularnego projektu Eurocentrum – biurowców klasy A przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Za aranżację wnętrz odpowiada studio Space.

Inwestycja realizowana jest przez Real Management S.A. i Grupę Capital Park w ramach partnerstwa joint venture./ Real Management
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~kilo

Wystarczy zgubić telefon i już jesteś okradziony.

! Odpowiedz
0 0 ~S.O.

Przypomina to ,,domy pułapki'' ,,słuzb specjalnych'' !

!