REKLAMA

Powiew luksusu z Gdańska

2016-07-04 06:12
publikacja
2016-07-04 06:12

Francis Lapp, francuski przedsiębiorca produkujący szafy rozdzielcze, przyjechał do Polski na początku lat 90. Założył w Gdańsku firmę Sunreef Yachts produkującą luksusowe katamarany, które są hitem eksportowym.

fot. / / Wikimedia Commons

Stocznia Sunreef Yachts z Gdańska specjalizuje się w dużych - co najmniej 18-metrowych - katamaranach, zarówno motorowych, jak i żaglowych - informuje "Gazeta Wyborcza".

Najnowszy model Supreme68 jako jedyny na rynku ma powierzchnię superjachtu (czyli 300 m kw.) Jeden egzemplarz może kosztować nawet kilka milionów euro.

Gdańska firma sprzedaje dziś od 10 do 14 jednostek rocznie - za każdą dostaje od 1,5 do ponad 3 mln euro. Klientami są najczęściej milionerzy ze wszystkich stron świata: z Bliskiego Wschodu, USA, Europy Zachodniej, Rosji i Australii. (PAP)

sp/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~HighFive
Przedsiębiorca Francuz, szkoda że nie rodak. Artykuł w ramach ciekawostki albo "zapchaj dziury" bo ani ważny i w sumie po za chwytliwym tytułem treść też w zasadzie nie za ciekawa... Jakbym się dowiedział ile miejsc pracy tworzy taka firma i czym jeżdżą szeregowi pracownicy to już by było fajnie :) a tak Przedsiębiorca Francuz, szkoda że nie rodak. Artykuł w ramach ciekawostki albo "zapchaj dziury" bo ani ważny i w sumie po za chwytliwym tytułem treść też w zasadzie nie za ciekawa... Jakbym się dowiedział ile miejsc pracy tworzy taka firma i czym jeżdżą szeregowi pracownicy to już by było fajnie :) a tak to takie tam byle by coś napisać...
~as
Nie chciej wiedzieć o tych szeregowych...
~poważnie
ile kosztuje taka reklama? kupiłbym.
~autor
http://www.bankier.pl/info/reklama
~łojej odpowiada ~autor
i ktoś zapłacił za to 17 koła?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki