REKLAMA
Tour de spółki

Potencjalny inwestor zrezygnował z zakupu Libetu

2020-04-07 18:26
publikacja
2020-04-07 18:26

Inwestor zainteresowany potencjalnym nabyciem przedsiębiorstwa Libetu wycofał się z tego procesu - poinformował Libet w komunikacie.

/ fot. Szymon Laszewski / FORUM

"Jako główna przyczyna rezygnacji wskazana została obecna niepewna sytuacja rynkowa spowodowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, która już teraz negatywnie oddziałuje na rynki i działalności, w które zaangażowane jest oferent. Dodatkowo zwrócono uwagę na fakt, że spółka - mając na uwadze konieczność uzyskania zgody Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy - nie zaakceptowała bezwarunkowo złożonej oferty" - napisano w komunikacie.

Jak podano, oferent zaznaczył, że nie wyklucza powrotu do rozmów w przyszłości, o ile taka będzie wola stron, a warunki na rynku będą ku temu bardziej sprzyjające.

Libet podał też, że w dalszym ciągu dokonywany jest przegląd opcji strategicznych rozpoczęty jeszcze w 2018 roku.

W marcu tego roku Libet informował, że otrzymał ofertę kupna przedsiębiorstwa od inwestora branżowego, a proponowana cena wynosi 94,23 mln zł. Spółka poinformowała wtedy oferenta, że wiążąca ocena przez zarząd i ewentualne przyjęcie oferty wymaga uchwały walnego, wyraziła gotowość do kontynuacji negocjacji.

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
bangladesznadwisla
Podali że jest inwestor jak rynek leciał na pysk tylko po to żeby sprzedać akcje? Ciekawe czy knf coś zrobi czy jak zwykle gruba koperta załatwi temat
staryznajomy
Pytanie czy on w ogóle byl wiarygodny i czy w ogóle byl haha.
Niech puszcza info ze beda maseczki sprzedawac to kurs pojdzie w gore

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki