Portugalia przywraca ruch turystyczny od 15 czerwca

2020-06-05 16:55
publikacja
2020-06-05 16:55

Premier Portugalii Antonio Costa podczas zorganizowanej w piątek na lotnisku w Lizbonie konferencji prasowej ogłosił, że jego kraj przywróci 15 czerwca swobodny ruch lotniczy, a także otworzy granice z Hiszpanią.

/ fot. Balate Dorin / Shutterstock

Costa wyraził nadzieję, że w połowie czerwca na terenie całej UE nastąpi pełne przywrócenie ruchu turystycznego, podobnie jak w Portugalii.

“Nasze służby sanitarne oraz odpowiednie międzynarodowe instytucje lotnictwa pasażerskiego już potwierdziły, iż lotniska w Portugalii spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i będą gotowe do pełnego wznowienia ruchu lotniczego” - dodał Costa.

Piątkowa uroczystość służyła też podziękowaniu przez premiera firmie Vinci, że w okresie epidemii nie zrezygnowała z zamiaru wybudowania drugiego lotniska w stołecznej aglomeracji. Inwestycja ta, jak przypominają komentatorzy, zagraża położonemu w okolicach Montijo, gdzie planowane jest lotnisko, rezerwatowi przyrody.

Media odnotowują, że piątkowa deklaracja premiera Costy przeczy poniedziałkowemu oświadczeniu szefa MSW Eduardo Cabrity, który stwierdził, że władze Portugalii opowiadają się za otwarciem granic z Hiszpanią dopiero od lipca.

Z Lizbony Marcin Zatyka

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki