REKLAMA

Banki płacą przedsiębiorcom nawet 1700 zł w majowej promocji

Dominika Florek2021-05-05 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-05-05 06:00
Banki płacą przedsiębiorcom nawet 1700 zł w majowej promocji
Banki płacą przedsiębiorcom nawet 1700 zł w majowej promocji
fot. LightField Studios / / Shutterstock

Przedsiębiorcy mają okazję zagarnąć wysokie bonusy pieniężne. Nowy gracz, który był czarnym koniem w zeszłym miesiącu w porównaniu najtańszych kont firmowych z premią, nie schodzi z prowadzenia. Klienci biznesowi mogą liczyć nawet na 1700 zł od banku.

Blisko 2/3 banków z kwietniowego rankingu najtańszych rachunków biznesowych przygotowało ofertę dodatkowych bonusów pieniężnych za wykonanie aktywności na koncie dla przedsiębiorców. Porównaliśmy propozycje instytucji – pod uwagę wzięliśmy sumę premii gotówkowych dla bezpłatnych kont firmowych (w ramach promocyjnych ofert). Maksymalne zarobić można do 1700 zł w ramach bonusów pieniężnych oferowanych przez banki.

Porównanie kont firmowych z premią Bankier.pl – maj 2021 r.

Lp.

Nazwa banku

Nazwa rachunku

Opłata za prowadzenie konta

Suma premii *

1.

Credit Agricole

„Konto Biznes za 0 zł z PREMIĄ do 1700 zł”

0 zł

1 700 zł

2.

Alior Bank

iKonto Biznes w promocji  „1500 zł dla firm”

0 zł

1 500 zł

3.

Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia w „Promocji dla przedsiębiorców VI”

0 zł

1 300 zł

4.

Bank Peako

Promocja „1200 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę”

0 zł

1 200 zł

5.

Bank Millennium

"Wiosenna promocja z kontem firmowym"

0 zł

600 zł

6.

Nest Bank

BIZnest Konto

0 zł

400 zł

7.

mBank

Konto Standard w promocji „Załóż firmę i konto firmowe z premią 300 zł”

0 zł

300 zł

* suma pieniędzy, które klient biznesowy może otrzymać za wykonanie aktywności w ramach konta firmowego (np. bonus za wykonanie przelewu do ZUS lub zapewnienie wpływu określonej kwoty środków).

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 4.05 porównywarki produktów finansowych www.bankier.pl/smart

Podczas tworzenia zestawienia do sumy bonusów pieniężnych zaliczone zostały premie, które przedsiębiorcy mogą otrzymać od banku za wykonanie określonego działania. Przykładowo, do takich aktywności można zakwalifikować zapewnienie wpływów środków pieniężnych na rachunek biznesowy w określonej kwocie, wykonanie wskazanej ilości przelewów w trakcie miesiąca, czy zawarcie umowy o terminal płatniczy lub kredyt z bankiem.

Credit Agricole – darmowe konto i 1700 zł bonusu

Credit Agricole po raz drugi z rzędu jest na pierwszym miejscu w porównaniu najtańszych rachunków biznesowych z premią pieniężną. Klienci banku w promocji „Konto Biznes za 0 zł z PREMIĄ do 1700 zł”, oprócz darmowego konta firmowego na 12 miesięcy, mogą otrzymać nawet 1700 zł bonusu za wykonywanie określonych aktywności.

Przedsiębiorcy mają możliwość otrzymania 200 zł za otwarcie Konta Biznes za pośrednictwem aplikacji mobilnej CA2. Aby otrzymać nagrodę klienci muszą spełnić jeden warunek – zapewnić miesięczne wpływy na minimum 3000 zł przez okres 6 miesięcy.

Dodatkowo osoby prowadzące działalność gospodarczą aktywnie korzystające z rachunku bankowego mogą liczyć na 500 zł bonusu za założenie Konta Biznes. Przedsiębiorcy otrzymają premię pieniężną jeżeli przez pół roku od otwarcia konta zapewnią regularne wpływy w wysokości co najmniej 3000 zł miesięcznie oraz dokonają płatności kartą debetową na kwotę 300 zł co miesiąc.

Credit Agricole nagradza klientów biznesowych za zawarciu umowy o kredyt, z którego środki zostaną przeznaczone na finansowanie prowadzonej działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy otrzymają 500 zł nagrody jeżeli w ciągu 6 miesięcy od momentu otwarcia rachunku firmowego podpiszą umowę na jeden z trzech następujących produktów:

 • Kredyt Inwestycyjny,
 • Kredyt w Koncie Biznes (overdraft),
 • Pożyczka Biznes (kredyt obrotowy).

Z kolei premia w wysokości 500 zł trafi do przedsiębiorców, którzy w ciągu 2 miesięcy od zawarcia umowy o Konto Biznes podpiszą kolejną – o terminal płatniczy POS z partnerem Elavon za pośrednictwem banku. Credit Agricole premiuje zawarcie umowy pod warunkiem, że klient biznesowy zapewni miesięczne wpływy w wysokości minimum 500 zł przez okres 3 miesięcy.

Rachunek firmowy w promocyjnej ofercie „Konto Biznes za 0 zł z PREMIĄ do 1700 zł” w banku Credit Agricole można założyć do 30 września 2021 r.

Alior Bank – bezpłatny rachunek i 1500 zł premii

Druga lokata w majowym porównaniu najtańszych kont firmowych z bonusem pieniężnym należy do Alior Banku. Przedsiębiorcy mogą korzystać z bezpłatnego rachunku iKonto Biznes oraz przez okres 12 miesięcy otrzymać do 1500 zł nagrody za wykonywanie aktywności w promocji „1500 zł dla firm”. Alior Bank premiuje:

 • wykonanie pierwszego przelewu w miesiącu do ZUS-u (min. 500 zł) lub do US (min. 500 zł) – 20 zł,
 • transakcje kartą na kwotę min. 2000 zł miesięcznie – 25 zł,
 • wykonanie pierwszego w miesiącu przelewu SEPA (min. 100 euro) – 10 zł,
 • wykonanie min. 3 przelewów zagranicznych lub w walucie obcej w kraju – 15 zł,
 • skorzystanie z oferty kas fiskalnych (jeżeli na konto firmowe wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł) – 10 zł,
 • wymianę walut lub przewalutowanie min. 5000 zł jednostek waluty obcej (bez udziału PLN) – 25 zł.

Oprócz premii za aktywności na koncie, przedsiębiorcy posiadający rachunek firmowy w Alior Banku otrzymają nagrodę pieniężna także za utrzymywanie średniego miesięcznego salda konta biznesowego na określonym poziomie:

 • od 10 000,01 zł do 50 000,00 zł  – 5 zł,
 • od 50 000,01 zł do 100 000 zł – 10 zł,
 • od 100 000,01 zł  – 20 zł.

Dla przedsiębiorców utrzymujących średnie miesięczne saldo poniżej 10 tys. zł Alior Bank nie przewidział bonusu pieniężnego. Suma premii za wymienione aktywności może wynieść maksymalnie 125 zł miesięcznie. Nagrody w promocji „1500 zł dla firm” przyznawane są przez 12 miesięcy.

Promocja „1500 zł dla firm” w Alior Banku obowiązuje, dla umów o otworzenie iKonta Biznes, od 1 marca 2021 r. do odwołania.

Santander Bank Polska – 0 zł za konto i 1300 zł nagrody

Na ostatnim miejscu na podium znajduje się oferta Santander Banku Polska. Przedsiębiorcy w „Promocji dla przedsiębiorców VI” maja możliwość korzystać z bezpłatnego Konta Firmowego Godnego Polecenia przez okres 2 lat oraz otrzymania do 1300 zł premii pieniężnej.

Klienci biznesowi mogą otrzymać zwrot w wysokości 3 proc. transakcji kartą płatniczą przez okres 6 miesięcy – maksymalnie 150 zł miesięcznie. Łącznie w ciągu pół roku w „Promocji dla przedsiębiorców VI” zarobić można do 900 zł. Warunkiem otrzymania premii pieniężnej jest wykonanie raz w miesiącu jednego przelewu do ZUS lub US. Dodatkowo Santander Bank Polska oferuje 400 zł bonusu pieniężnego za zawarcie umowy o terminal płatniczy.

Przedsiębiorcy w promocji mają okazję otrzymać nagrody pieniężne do 1300 zł pod warunkiem wyrażenia i utrzymania zgody na kontakt telefoniczny i elektroniczny w celach marketingowych oraz brak sprzeciwu na przetwarzanie danych marketingowych w banku.

„Promocja dla przedsiębiorców VI” w Santander Banku Polska dla przedsiębiorców otwierających Konto Firmowe Godne Polecenia obowiązuje od 1 kwietnia 2021 r. do 31 października 2021 r. (włącznie).

Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (8)

dodaj komentarz
rkulcz
W banku internetowym BlackCatCard macie darmowe konto i kartę. Zakłada się całkowicie online, bez wychodzenia z domu.

Dla nowych klientów oferują 20 euro, czyli około 100 zł premii :]
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
pozhoga
Szczerze mówiąc cały ten system promocji (wszystko jedno czy kont bankowych czy np. telefonów komórkowych) mnie wkurza: bo oznacza, że ważny jest tylko POTENCJALNY klient, a jak się go już złowi to ...
remo87
"Banki płacą przedsiębiorcom" - ja widzę na koncie coraz więcej opłat i coraz większy spread przy wymianie walut, chyba się pożegnam z santanderem bo zaczyna mnie to wk**********
demeryt_69
Czy konto biznisowe (business account) to dawne firmowe?

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki