Popularna sieć odzieżowa wycofuje się z Polski

2020-05-28 07:00
publikacja
2020-05-28 07:00

Popularna francuska sieć sklepów z odzieżą damską ogłosiła, że z końcem czerwca znika z polskiego rynku. Póki co trwa wielka wyprzedaż asortymentu.

Camaieu informuje o swojej decyzji na stronie internetowej. Zgodnie z zamieszczonymi tam informacjami w całej Polsce funkcjonuje obecnie 25 sklepów tej marki. Placówki prowadzone były nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach, jak Zabrze, Ruda Śląska czy Elbląg.

Francuskie media informują, że firma boryka się z poważnymi problemami finansowymi wskutek wydarzeń wywołanych epidemią koronawirusa. Mówi się o zamknięciu sklepów nie tylko na polskim rynku, ale także w innych krajach, gdzie funkcjonowały butiki tej marki.

/ camaieu.pl

Francuska marka powstała w 1984 roku, w małym butiku we francuskim Lens. Biznesowy koncept tłumaczono jako "markę dla wszystkich kobiet, modę łatwą w stylizacji, na każdą okazję i w dobrej cenie". W krótkim czasie uruchomiono sieć sklepów w całej Francji. Po 2000 roku sklepy Camaieu prowadzono m.in. na takich rynkach jak Włochy, Hiszpania, Polska, Czechy czy Słowacja. Fracuska sieć chwali się sprzedażą na poziomie 70 mln produktów rocznie i 100 nowych artykułów w każdym tygodniu.

W związku z procedurą zamknięcia sklepów dla klientów przygotowano FAQ, w którym padają odpowiedzi na pytania dot. zwrotów i reklamacji towaru, wykorzystania kart podarunkowych czy zakupów z francuskiej strony internetowej sklepu. Sieć informuje, że złożone dotąd zamówienia zostaną zrealizowane.

MW

Źródło:
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (26)

dodaj komentarz
femur2
Zabrze jest dużym miastem! 7 co do wielkości w Polsce
femur2
Zabrze to jak nie patrzeć duże miasto! 7 w Polsce...
kuba_rzeszowiak
ucieczka kapitału z polski trwa - lepiej pln wymieniać na inne waluty lub towary w przypadku hiperinflacji uratuje się dużą część oszczędności
grzegorzkubik
Polska jest krajem pojemnym inwestycyjni. To w miejsce jednej upadłej firmy powstają dwie nowe z większym zapotrzebowaniem na pracowników.
jes
Tak grzesiu, jedna to będzie Morawiecki Investments a druga Szumowski Investments.
anty12
Grzesiu przeczytaj sobie jak wygladaja inwestycje zagraniczne w Polsce. Do jakiego poziomu spadly, ok ?
godunow1
W miejsce jednej jednej upadłej upadają dwie kolejne. ;p
santoriusz
tak popularna że nigdy o niej nie słyszałem
fakty
Ale jakieś 300 osób które straciło właśnie prace, na pewno tak.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki