Ponad 22 mln zł dla instytucji z Dolnego Śląska na wymianę pieców i OZE

2019-11-26 13:55
publikacja
2019-11-26 13:55

Ponad 22 mln zł przekaże samorząd województwa dolnośląskiego instytucjom z Wrocławia i gmin ościennych na wymianę źródeł ciepła oraz odnawialne źródła energii (OZE).

/ fot. Daniel Dmitriew / FORUM

Fundusze na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne rozdysponuje w konkursie należąca do samorządu województwa dolnośląskiego Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski we wtorek podczas konferencji prasowej podkreślił, że konkurs skierowany jest przede wszystkim do jednostek samorządu terytorialnego z gminy Wrocław i gminy ościennych.

„O dotacje mogą starać się m.in. jednostki samorządu terytorialnego, towarzystwa budownictwa społecznego, organizacje pozarządowe, wspólnoty mieszkaniowe, Lasy Państwowe oraz kościoły i związki wyznaniowe” - wyliczał marszałek.

Wnioski o dotacje można składać od 4 grudnia do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Będą one przyjmowane do 8 stycznia.

Marszałek dodał, że w konkursie w pierwszej kolejności będą preferowane podłączenia do sieci ciepłownicze. "Tam, gdzie jej nie ma, finansowane będą ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak na przykład ogrzewanie gazowe" - mówił.

Dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej Jerzy Michalak podkreślił, że każdy z projektów ubiegających się o dofinansowane musi mieć wartość co najmniej 500 tys. zł. "Wysokość dofinansowania poszczególnych projektów to do 85 proc. kosztów kwalifikowanych" - mówił.

Dopłaty na wymianę pieca. Ile można dostać w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu

Od 6 tys. zł do nawet 40 tys. zł dofinansowania na wymianę pieca węglowego można liczyć w największych polskich miastach. Po pieniądze można zgłosić się także do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które do wydania mają ponad 100 mld zł.

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Ochrona klimatu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki