Ponad 22 mln zł dla instytucji z Dolnego Śląska na wymianę pieców i OZE

Ponad 22 mln zł przekaże samorząd województwa dolnośląskiego instytucjom z Wrocławia i gmin ościennych na wymianę źródeł ciepła oraz odnawialne źródła energii (OZE).

(fot. Daniel Dmitriew / FORUM)

Fundusze na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne rozdysponuje w konkursie należąca do samorządu województwa dolnośląskiego Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski we wtorek podczas konferencji prasowej podkreślił, że konkurs skierowany jest przede wszystkim do jednostek samorządu terytorialnego z gminy Wrocław i gminy ościennych.

„O dotacje mogą starać się m.in. jednostki samorządu terytorialnego, towarzystwa budownictwa społecznego, organizacje pozarządowe, wspólnoty mieszkaniowe, Lasy Państwowe oraz kościoły i związki wyznaniowe” - wyliczał marszałek.

Wnioski o dotacje można składać od 4 grudnia do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Będą one przyjmowane do 8 stycznia.

Marszałek dodał, że w konkursie w pierwszej kolejności będą preferowane podłączenia do sieci ciepłownicze. "Tam, gdzie jej nie ma, finansowane będą ekologiczne źródła ogrzewania, takie jak na przykład ogrzewanie gazowe" - mówił.

Dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej Jerzy Michalak podkreślił, że każdy z projektów ubiegających się o dofinansowane musi mieć wartość co najmniej 500 tys. zł. "Wysokość dofinansowania poszczególnych projektów to do 85 proc. kosztów kwalifikowanych" - mówił.

Dopłaty na wymianę pieca. Ile można dostać w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu

Od 6 tys. zł do nawet 40 tys. zł dofinansowania na wymianę pieca węglowego można liczyć w największych polskich miastach. Po pieniądze można zgłosić się także do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej, które do wydania mają ponad 100 mld zł.

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne