REKLAMA

Ponad 100 tys. podpisów za odwołaniem ministra Czarnka

2021-07-21 12:29
publikacja
2021-07-21 12:29
Ponad 100 tys. podpisów za odwołaniem ministra Czarnka
Ponad 100 tys. podpisów za odwołaniem ministra Czarnka
fot. Marek Lapis / / FORUM

Ponad 100 tys. podpisów zebrały Akcja Demokracja i Lewica za odwołaniem ministra nauki i edukacji Przemysława Czarnka - poinformowali w środę na konferencji przed Sejmem lewicowi aktywiści zbierający podpisy w tej sprawie.

Sejm na rozpoczętym w środę posiedzeniu ma się wieczorem zająć wnioskiem posłów Koalicji Obywatelskiej o odwołanie Czarnka z funkcji ministra nauki i edukacji.

Działacze w kilkunastu kartonach przynieśli na konferencję ponad stutysięczne poparcie obywatelskiego wniosku o wotum nieufności wobec Czarnka. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica) mówiła, że to o wiele więcej, niż otrzymał głosów w wyborach parlamentarnych. Apelowała, by Sejm jednogłośnie odwołał ministra z funkcji.

Uczestniczący w konferencji młodzi ludzie wyrażali sprzeciw wobec ministra.

Uczeń Janek Michałowski przedstawił przygotowany przez protestujących "plan lekcji wg Przemysława Czarnka" zawierający m.in. lekcje z "cnót niewieścich" i "zwalczania tęczowej zarazy" i antyedukacji seksualnej. Powiedział, że młodzież wzywa posłów do odwołania Czarnka.

Podczas konferencji młodzi ludzie oceniali, że po odwołaniu ministra szkoła odetchnie. Nie ma zgody na to, żeby w szkole panowała m.in. homofobia i mizoginia - przekonywali.

Apelowali, by szkoła uczyła tolerancji, edukowała o problemach ważnych w XXI wieku - katastrofie klimatycznej, prawach pracowników. Domagali się szkoły, w której każdy jest u siebie - niezależnie od wyznania czy orientacji seksualnej.

Jakub Kocjan z Akcji Demokracja podał, że 104 tys. podpisów zebrała w internecie przez Akcję Demokracja, a kolejne tysiące Lewicę na ulicach miast. Przekonywał, że to jest jasny sygnał dla posłów, czego dziś od nich oczekują ludzie. W jego ocenie będzie to głosowanie nad wizją polskiej szkoły i nauki. Głos za Czarnkiem, to głos za szkołą lęku i indoktrynacji - przekonywał.

Dziemianowicz-Bąk mówiła, że przesłaniem towarzyszącym podpisywaniu wniosku było to, że wszyscy chcą wrócić we wrześniu do szkoły, ale lepszej, bezpiecznej, uczącej o tym, co ważne dla uczniów. I taka szkoła jest możliwa, ale na drodze do niej stoi Czarnek - przekonywała. W jej ocenie to najgorszy minister edukacji od 1989 r. i cała Lewica poprze wniosek o jego odwołanie podczas wieczornych głosowań.

Zaznaczyła, że nawet jeśli prawica obroni Czarnka na tym posiedzeniu Sejmu, to Lewica nadal będzie z protestującymi przeciw niemu działać, żeby odszedł ze stanowiska.

"Protest nadal trwa i będzie trwał nawet, jeśli PIS obroni swojego ministra" - stwierdziła.

Kierując słowa do zwierzchnika Czarnka w rządzie - premiera Mateusza Morawieckiego, mówiła, że w tych pudełkach jest głos suwerena, którego szef rządu deklaruje, że słucha. "W tych podpisach jest głos suwerena, który jednoznacznie powiedział - Czarnek musi odejść" - mówiła posłanka Lewicy.(PAP)

ago/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (29)

dodaj komentarz
kris74keh
Trzeba wyrwać lewactwu nauczanie w szkołach , bo to tutaj zaczyna się duraczenie. Na tych manifestacjach zawsze te same osoby, tak od 6 lat.
jarunia
to nie było "odwoływanie" tylko "nawoływanie" to inne polskie słowo, a Leszczyna to podobno polonistka
lorelie
7 osob w tym jedna tęczowa, to mega demonstracja.. ważne że" wolne media" ją nagłaśniają i dziennikarki o dwu członowych nazwiskach...
przedsiebiorca30
Ty masz jakiś kompleks czy tylko przygrzało trochę? Zbierz 100 tys. podpisów za czymkolwiek. Pisiory i ich poplecznicy jeszcze nic konstruktywnego nie zrobili, poza sianiem nienawiści i kwiczeniem przy każdej złośliwości jaką robią osobom ich nie popierającym. Niskie instynkty które temu towarzyszą pokazują tylko gdzie Ty masz jakiś kompleks czy tylko przygrzało trochę? Zbierz 100 tys. podpisów za czymkolwiek. Pisiory i ich poplecznicy jeszcze nic konstruktywnego nie zrobili, poza sianiem nienawiści i kwiczeniem przy każdej złośliwości jaką robią osobom ich nie popierającym. Niskie instynkty które temu towarzyszą pokazują tylko gdzie się cofnęliśmy w rozwoju jako Polska, a przynajmniej znaczna jej część, która ma się za lepszy sort. Jakoś tych zalet tylko nie widać.
wonsz odpowiada przedsiebiorca30
100.000 to liczba dość żałosna. Samo PO + SLD to 70.000 członków. Nauczycieli w Polsce jest pół miliona, uczniów 3 miliony, studentów ponad milion, rodziców pewnie kilkanaście milionów, wszystkie "wolne media" grillują gościa od pierwszego dnia, kiedy został ministrem - i 100.000 osób chciało się kliknąć 100.000 to liczba dość żałosna. Samo PO + SLD to 70.000 członków. Nauczycieli w Polsce jest pół miliona, uczniów 3 miliony, studentów ponad milion, rodziców pewnie kilkanaście milionów, wszystkie "wolne media" grillują gościa od pierwszego dnia, kiedy został ministrem - i 100.000 osób chciało się kliknąć lajka pod petycją? Śmiech na sali. Sam nie wiem, z czego większy - z liczby podpisów, czy z tego, że ktoś może ją uważać za "konstruktywną" :D

lorelie
spacyfikował tęczowych zwyroli, jest ok. Łapy precz od naszych dzieci.
przedsiebiorca30
Metody ZOMO(pacyfikacja), zostaw dla swoich kolegów z pis.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
karbinadel
Niestety, za głupotę ministrów w PiSlandii nie odwołują

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki