REKLAMA

Polskie ePłatności z grupy OPTeam chcą kupić PayUp z grupy Eurocash za 110 mln zł

2018-09-27 22:10
publikacja
2018-09-27 22:10
fot. Zespół EC / Wikipedia

Spółka Polskie ePłatności, wchodząca w skład grupy OPTeam, zawarła przedwstępną umowę kupna 100 proc. akcji PayUp, należącą do Eurocash - poinformowały OPTeam i Eurpocash w oddzielnych komunikatach. Cena sprzedaży została ustalona na 110 mln zł.

Ostateczna cena sprzedaży może ulec zmianie w zależności od osiągnięcia przez PayUp uzgodnionych parametrów finansowych.

Finalizacja umowy uzależniona jest m.in. od uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

PayUp od kilku lat zarządza siecią terminali POS, za pośrednictwem których realizuje proste usługi finansowe.

"Strony transakcji zawarły umowę o długoterminowej współpracy, zapewniając w ten sposób ciągłość świadczenia usług płatniczych dla klientów Eurocash" - poinformował Eurocash.

Transakcja włączenia PayUp w struktury OPTeam ma umożliwić dalszy rozwój usług świadczonych za pośrednictwem terminali POS zainstalowanych w sklepach należących do klientów, jak i w sklepach własnych Eurocashu.

W 2017 r. jednostkowe przychody PayUp Polska wyniosły ponad 440 mln zł, a EBITDA (wynik operacyjny powiększony o amortyzację) sięgnęła 5,8 mln zł.

Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności zapewnia obsługę transakcji płatniczych dokonywanych za pomocą kart płatniczych oraz realizację innych usług z wykorzystaniem terminali w punktach handlowo-usługowych.

OPTeam jest akcjonariuszem spółki Polskie ePłatności i ma 22,81 proc. udziału w jej kapitale zakładowym.

OPTeam specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań branżowych, systemów informatycznych opartych o technologie kart elektronicznych oraz integracji rozwiązań informatycznych związanych z bezpieczeństwem danych.

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki