REKLAMA

Polskie Tesco nie sprzedaje chińskich cukierków "White Rabbit"

2008-09-24 15:32
publikacja
2008-09-24 15:32
24.9.Warszawa (PAP) - Polska sieć supermarketów Tesco nie ma w swojej sprzedaży chińskich cukierków, "White Rabbit" (Biały Królik) - poinformował w środę PAP rzecznik prasowy Tesco Polska Przemysław Skory. Cukierki mogą ewentualnie zawierać chińskie mleko w proszku, skażone melaminą.

"Nie mamy takich cukierków w sprzedaży" - powiedział Skory.

W środę, brytyjskie Tesco poinformowało, że wycofuje z półek chińskie cukierki w związku z aferą ze skażonym melaminą mlekiem w proszku. Cukierki wycofano także ze sprzedaży w sklepach Tesco w Chinach i Malezji. Firma informuje, że w innych krajach nie prowadziła sprzedaży tego produktu.

Przedstawiciele Tesco podkreślili, że nie ma dowodów, jakoby cukierki "White Rabbit" (Biały Królik) były skażone i decyzja o ich zdjęciu z półek ma jedynie charakter profilaktyczny.

Według ostatnich doniesień władz w Pekinie, po spożyciu skażonego mleka zachorowało w Chinach 54 tys. dzieci, przy czym stan 104 jest uważany za ciężki. Czworo dzieci zmarło.

Jak podała w środę agencja AP, importu chińskich produktów mleczarskich zakazały Indonezja, Kolumbia, Singapur, Bangladesz, Brunei, Japonia, Malezja, Filipiny, Tajwan, Burundi, Kenia i Gabon.

Wśród państw, które ostatnio wprowadziły nakaz badań towarów importowanych z Chin, są Kanada i Australia. Nasilenie kontroli importu wyrobów zawierających mleko w proszku, np. czekolady, poleciła służbom celnym także Unia Europejska.

Melamina służy do wyrobu żywic syntetycznych. W żywności może pojawić się na przykład w wyniku migracji z opakowań impregnowanych tymi żywicami. Jest określana jako substancja niebezpieczna dla zdrowia. Wywołuje m.in. kamicę nerkową. (PAP)

aop/ je/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki