REKLAMA

Polskie Koleje Linowe nie przerwały przygotowań do sezonu na stokach

2020-11-26 13:43
publikacja
2020-11-26 13:43

Mimo ogłoszonych obostrzeń Polskie Koleje Linowe nie przerwały przygotowań stoków do sezonu narciarskiego. Narciarze będą mogli szusować m.in. na Kasprowym Wierchu, Jaworzynie Krynickiej czy Mosornym Groniu w Zawoi – poinformowało w czwartek biuro prasowe spółki.

"Armatki do naśnieżania stoków w ośrodkach Polskich Kolei Linowych pracują, co oznacza, że sezon zimowy jest coraz bliżej. Narciarze i snowboardziści jak co roku mogą liczyć na profesjonalnie przygotowane trasy, slalomy z pomiarem czasu, pomoc instruktorów i kartę PKLpass. Zgodnie z wymogami i zasadami sanitarnymi, PKL zadbały w swoich ośrodkach o bezpieczeństwo narciarzy i pracowników" – czytamy w komunikacie przesłanym PAP.

Armatki śnieżne w ośrodkach PKL pracują od kilku dni na Palenicy w Szczawnicy, Gubałówce w Zakopanem i Jaworzynie Krynickiej w Krynicy-Zdroju.

Władze PKL zapewniają, że wszelkie powierzchnie wspólne w ośrodkach turystycznych PKL są stale dezynfekowane, a płyny do dezynfekcji rąk dostępne są w wyznaczonych miejscach. Zimą dezynfekcji będą poddawane również koleje krzesełkowe oraz sprzęt narciarski w wypożyczalniach PKL.

"Wymogi uzgodnione z GIS i Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii pozwolą na dodatkowe zabezpieczenie narciarzy i turystów. Na stokach przed transmisją koronawirusa chroni nas już między innymi sam podstawowy strój i wyposażenie narciarza czy snowboardzisty: kominiarki, rękawiczki czy gogle, które w dużym stopniu, podobnie jak maseczki, ograniczają rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów, chroniąc nas i innych. Już sam sprzęt, jaki mamy ze sobą na stoku, powoduje naturalne wymuszenie dystansu. Pamiętajmy jednak o samodyscyplinie, zachowaniu bezpiecznego dystansu zarówno na stoku, przed skorzystaniem z przejazdu koleją krzesełkową czy wyciągami, jak i w budynkach ośrodków narciarskich" – powiedział Patryk Białokozowicz z PKL.

Polskie Koleje Linowe rekomendują też zakup biletów i skipassów, czyli karnetów PKLpass w internecie. Wszelkie aktualne informacje dotyczące otwarcia ośrodków i tras narciarskich można śledzić na stronie www.pkl.pl oraz kanałach ośrodków w mediach społecznościowych.

W sezonie zimowym narciarze szusujący na Palenicy będą mogli skorzystać ze slalomu z indywidualnym pomiarem czasu. Czynna będzie kolej krzesełkowa, wyciągi orczykowe i trasy narciarskie, zarówno dla rodzin, początkujących narciarzy, jak i zawodników trenujących wyczynowo.

Na Jaworzynie Krynickiej, oprócz 10 kilometrów tras narciarskich o różnym stopniu trudności, będą udostępnione zupełnie nowe miejsce dla szkolenia najmłodszych oraz początkujących narciarzy. Przy dolnej stacji kolei gondolowej otwarty zostanie tzw. wyciąg taśmowy ułatwiający dzieciom korzystanie z trasy i stawianie pierwszych kroków na nartach.

Na Górnej Polanie Gubałówki zostaną udostępnione trasy slalomowe, a nową szkołę narciarską poprowadzi tam Andrzej Bachleda-Curuś, jeden z najlepszych polskich narciarzy alpejskich, olimpijczyk z Nagano i Salt Lake City, trzykrotny mistrz Polski, znany również ze swoich muzycznych pasji. (PAP)

Autor: Szymon Bafia

szb/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki