REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski wchodzi w życie

2020-12-21 00:20, akt.2020-12-21 20:26
publikacja
2020-12-21 00:20
aktualizacja
2020-12-21 20:26
Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski wchodzi w życie
Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski wchodzi w życie
fot. Tupungato / / Shutterstock

Od wtorku 22 grudnia do 6 stycznia 2021 roku będzie obowiązywać zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej - wynika z opublikowanego w poniedziałek rozporządzenia Rady Ministrów.

Nowe prawo wprowadza zakaz wykonywania, na polskich lotniskach i lądowiskach wpisanych do odpowiednich ewidencji, lądowania cywilnych samolotów przewożących pasażerów wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Nowe przepisy przewidują ponadto przedłużenie do 6 stycznia 2021 r. obowiązywania rozporządzenia Rady Ministrów z 7 grudnia br. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Chodzi o obowiązujący do końca tego roku zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do dziewięciu państw - Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Gruzji, Jordanii, Armenii, Kosowa, Macedonii, Serbii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, z wyjątkiem lotnisk w stanach Illinois i Nowy Jork. Na liście nie ma krajów z UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy Schengen.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 22 grudnia.

Wpisanie do rozporządzenia Wielkiej Brytanii ma związek z wykryciem na Wyspach nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2. Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock przekazał, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż znana dotychczas odmiana, ale nie wydaje się, by powodował poważniejszy przebieg choroby i nie miał zareagować na opracowane już szczepionki przeciwko Covid-19.

W poniedziałek rano odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który zajmował się sprawą nowej odmiany koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że podtrzymana jest decyzja ogłoszona w nocy, że z poniedziałku na wtorek zostają wstrzymane wszystkie loty z Wielkiej Brytanii do Polski. "Lada moment wyjdzie formalne rozporządzenie w tym zakresie, które zawiesza loty z Wielkiej Brytanii do Polski" - zapowiedział.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), oprócz zakażeń w Wielkiej Brytanii, dziewięć infekcji nowym wariantem koronawirusa potwierdzono w Danii, a pojedyncze przypadki również w Holandii i Australii.

W niedzielę Holandia i Belgia poinformowały, że zawiesiły połączenia lotnicze z Wielką Brytanią w związku z nowym wariantem koronawirusa wykrytym w tym kraju. Analogiczne kroki zapowiedziały Włochy i Austria, ograniczenia rozważają także Niemcy. Hiszpania wezwała do ogólnoeuropejskich działań. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (10)

dodaj komentarz
atx
ot taki efekty uboczny szczepienia
dlaczego_nie
I tak brytole pozbyli się imigrantów zarobkowyc. Po 02.01.2021 będzie ostre sito... wrócą tylko ci co maja do tego prawo
eagleeye
A pamiętacie jak na początku tego "cyrku" wysyłano samoloty po obywateli RP żeby wracali do domu. Teraz popatrzcie odmienił im sie.

Siania "psychozy" ciąg dalszy ! ! !
jpelerj
Ciekawe, który to dzieciak prominentnego członka PIS chce dziś wracać do Polski i trzymają dla niego otwarte niebo. Bo innych powodów takiej głupiej decyzji (czekanie) nie widzę.
marynapilecka
Polski lekarz ma skuteczny sprawdzony pospolity lek na Coronke, testują go w Anglii. Nas tylko chce dziobać!
jpelerj
A jaka jest śmiertelność wśród testerów tego leku? I jaka wyleczalność? Chyba, że to taka nowa miejska legenda LOL
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
demeryt_69
Albion communication breakdown?

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki