Polska przeciwna redukcji emisji dwutlenku węgla w pozaprzemysłowych sektorach gospodarki

Polska sprzeciwia się propozycji Komisji Europejskiej w sprawie redukcji emisji dwutlenku węgla w pozaprzemysłowych sektorach gospodarki.

Komisja Europejska chce, aby do 2030 roku wszystkie państwa członkowskie zredukowały emisję dwutlenku węgla w tych sektorach pozaprzemysłowych. Polska powinna to zrobić o 7 procent w porównaniu z 2005 rokiem.

Minister środowiska Jan Szyszko jest temu rozwiązaniu przeciwny, przekonując, że takie żądania Brukseli stoją w sprzeczności z porozumieniem klimatycznym z ubiegłego roku z Paryża. Zapisano w nim, że poszczególne kraje będą redukować emisję, ale pod warunkiem, że nie oznacza to działania na szkodę ich gospodarek.

Tymczasem, jak czytamy w "Naszym Dzienniku", pozaprzemysłowy sektor stanowi aż połowę polskiej gospodarki i dlatego kwestia emisji jest dla Polski tak ważna. Narzucenie sztywnych norm oznaczałoby spadek konkurencyjności, a wiele firm i gospodarstw rolnych zostałoby zmuszonych do ponoszenia dodatkowych ogromnych kosztów.

IAR/nd/pp/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Iza

Bez CO2 fotosynteza jest niemożliwa, a produktem ubocznym fotosyntezy jest tlen, którym oddychamy. Tak dla przypomnienia.

! Odpowiedz
8 7 ~Karolina

No pewnie lepiej umrzeć na raka niż ograniczyć niską emisję!!!

! Odpowiedz
3 2 ~MacGawer

Dwutlenek węgla nie jest toksyczny!

! Odpowiedz
1 1 ~Dżejms

Karolina - zrób coś dla klimatu - przestań oddychać! Przypominam że naukowcy twierdzą że 3 mln lat temu nie było wcale czap lodowych. Proponuję aby i za to Polska zapłaciła karę.
Napiszę wprost - te całe limity to narzędzie walki ekonomicznej i depopulacji. Powinniśmy całkowicie wypowiedzieć te limity. Niech pan Gore pływa kajakiem przez ocean jak martwi go emisja. Nie dajmy się taraktować jak niedorozwinięci niewolnicy. Tak im zależy na klimacie? Niech redukują u siebie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~Porada odpowiada ~MacGawer

Karolina, najpierw pomyśl potem napisz.

! Odpowiedz
9 10 ~z0rr0

Wreszcie! Ten kraj wstał z kolan. Dość bredni i wymyślania czegoś czego nie ustalono traktatami czy umowami. Redukcja i tak nastąpi bo po prostu kupujemy coraz energooszczędniejszy sprzęt. Jednak niepotrzebne jest do tego brukselskie machanie palcem w naszym kierunku. Teraz ciekaw jestem naszej 5 kolumny, czy i w tym temacie świński kwik się podniesie i poproszą Brukselę o nakaz do samobiczowania się Polski.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~xmman

Samobiczowanie do tego potłuczonymi świetlówkami

! Odpowiedz
5 10 ~Korupcja

A co ta komisja europejska ma czujniki nad Polską, że wie ile CO2 idzie?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil