Polska będzie obecna na Expo 2020 w Dubaju

Polska weźmie udział w Expo 2020 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Oficjalne pismo w tej sprawie zostanie przekazane władzom Dubaju w przyszłym tygodniu.

(fot. Mikhail Metzel / TASS)

Po raz pierwszy w historii wystawa światowa jest organizowana w kraju arabskim. Będzie w niej uczestniczyło prawie 180 krajów, a gospodarze spodziewają się 25 milionów odwiedzających. Hasło imprezy: "Łącząc umysły, tworzymy przyszłość".

Robert Rostek, ambasador Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, podkreśla, że udział naszego kraju w Expo 2020 będzie miał nie tylko wymiar promocyjny, ale ma wzmocnić obecność polskich przedsiębiorców w regionie. "Wystawa będzie trwała prawie pół roku - od października 2020 do kwietnia 2021 roku. Zamierzamy w nią zaangażować polskie firmy działające na rynkach Bliskiego Wschodu" - powiedział ambasador.

Robert Rostek zaznaczył też, że są dziedziny, w których Polska już teraz jest obecna na miejscu powstającej infrastruktury Expo.

Turystów będzie dowozić do centrum wystawowego nowa linia metra. Budowa gigantycznej inwestycji rozpoczęła się w ubiegłym roku, a wszystkie nowe wagony metra zostaną wyprodukowane w Polsce, w Chorzowie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Anna Dudzińska, Dubaj/em/dyd

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne