REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Polska 6. producentem mebli na świecie

2016-02-08 14:18
publikacja
2016-02-08 14:18

Polska jest szóstym producentem mebli na świecie. Szacuje się, że w 2015 roku wartość eksportu z tego tytułu wyniosła blisko 9 miliardów euro. To 400 milionów więcej niż rok wcześniej. 90 procent produkcji mebli sprzedawanych jest za granicę.

fot. / / ingimage

Prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli Jan Szynaka podkreśla, że nasza oferta jest bardzo szeroka. "Od mebli dla Kowalskiego po wyposażenie biurowców, hoteli, bardzo mocno rozwija się też sprzedaż produktów tapicerowanych" - dodał.

Coraz częściej producenci korzystają z usług polskich projektantów mebli, choć z pewnym zastrzeżeniem. "Wiele zakładów realizuje zlecenia zewnętrzne, bazują na wzorach z góry założonych, ale od 2-3 lat wzory polskich projektantów są coraz bardziej popularne w rodzimej produkcji" - wyjaśnia prezes Izby.

Naszym głównym odbiorcą są Niemcy. W przemyśle meblarskim w Polsce zatrudnionych jest blisko 160 tysięcy osób. Głównym producentem mebli na świecie są Chiny, drugie miejsce zajmują Stany Zjednoczone a trzecie Niemcy.

W marcu w Poznaniu odbędą Międzynarodowe Targi Meblowe.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

IAR K.P. /magos

Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (29)

dodaj komentarz
~cejla
Jak zajdziesz do Agaty to tam znajdziesz meble wielu naszych polskich, dobrych producentów.
~Tadeusz
Mieszkam w USA . Gdzie można kupić meble , Made in U.S.A ?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~cvbcvbcc
Niemcy zniszczyli i rozkradli Polskę atakując nasz kraj podczas II WŚ, a Ty piszesz takie farmazony?!
~Sitsiak
najlepsze meble są z SITS Brodnica
~KNYP
MAM KOLEGE I MOWIE DO NIEGO CHODZ SIE NAPIJEMY A ON ZE NIE MA CZASU BO MUSI SKONCZYC TAPCZAN
~inw
Jeśli tak super to trzeba opodatkować meblarzy ... ! Hehehe ... a co trzeba zebrać tym co ciężko pracują i dać nieudacznikom ... jest tu jakiś PiSdowiec ?
~MichalQWE
oczywiście prawda tyle że nie wiem dlaczego atakujesz PiS, banki łupić ok głupota i bezprawie, ale do sieci handlowych ma rację, jedyną siecią uczciwie się rozliczającą jest biedronka
~dyzio
ale pierwszym w produkcji pszenżyta i samobójców!
~Pracownikzbranzy
Meble produkowane w naszym kraju są różnej jakości - tak jak wszystko. Są meble gorszej jakości, średniej i wyższej. Myślę że warto zwrócić uwagę na średnią jakość która jest naprawdę dobra w stosunku do zagranicznych firm. Polscy wykonawcy w branży meblarskiej są szanowani. Stosunek ceny do jakości jest naprawdę dobry. Jeżeli ktoś Meble produkowane w naszym kraju są różnej jakości - tak jak wszystko. Są meble gorszej jakości, średniej i wyższej. Myślę że warto zwrócić uwagę na średnią jakość która jest naprawdę dobra w stosunku do zagranicznych firm. Polscy wykonawcy w branży meblarskiej są szanowani. Stosunek ceny do jakości jest naprawdę dobry. Jeżeli ktoś zna się na meblach to jest w stanie wyłowić z średniej klasy perełki które jakością nie będą gorsze od mebli klasy premium. Branża meblowa ma ogromną przyszłość :) Celowo nie używam nazw producentów oraz salonów meblowych by nie zostać posądzonym o reklamę.

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki