REKLAMA

Polsat kupi radio Muzo.fm za 4,3 mln zł

2014-10-17 13:09
publikacja
2014-10-17 13:09
Polsat kupi radio Muzo.fm za 4,3 mln zł
Polsat kupi radio Muzo.fm za 4,3 mln zł
fot. SŁAWOMIR KAMIŃSKI / / Agencja Gazeta

17 października 2014 r. Telewizja Polsat podpisała przedwstępną umowę zakupu 100% akcji radia Muzo.fm za 4,3 mln zł. Powstaje zintegrowany projekt muzyczny Grupy Polsat o szerokiej dystrybucji telewizyjnej, radiowej i internetowej.

Polsat chce kupić Muzo.fm (fot. SŁAWOMIR KAMIŃSKI / Agencja Gazeta)

Muzo.fm, które 20 października br. zastąpi radio PiN, to rozgłośnia regionalna dostępna w 11 największych miastach w Polsce, a w jej zasięgu znajduje się ok. 5 mln słuchaczy. To nowy muzyczny projekt o profilu popowo-rockowym tworzony wspólnie z zespołem telewizji Muzo.tv. Radiem kieruje Marcin Bisiorek, jednocześnie szef telewizji Muzo.tv.

- To nasze kolejne, po uruchomieniu kanału Muzo.tv, przedsięwzięcie w obszarze muzyki, dzięki któremu tworzymy zintegrowany i kompleksowy projekt muzyczny „Muzo” na wszystkich platformach dystrybucji treści: telewizji, radia i Internetu – mówi Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat. 

Nowe radio będzie ściśle współpracować zarówno z telewizją Muzo.tv, jak i serwisem muzo.pl, a synergie zostaną osiągnięte m.in. w następujących obszarach:

  • marketingu projektu „Muzo”,

  • wspólnej redakcji,

  • dystrybucji treści muzycznych na wszystkich polach eksploatacji.

- Zakup radia i wieloplatformowy projekt „Muzo” wpisują się w naszą strategię bycia liderem rozrywki w Polsce, realizowaną poprzez tworzenie i dostarczanie najatrakcyjniejszych treści. Teraz także w obszarze muzyki nasi klienci będą mieli dostęp do swoich ulubionych utworów zarówno w domu, jak i poza nim, na dowolnie wybranym urządzeniu mówi Dominik Libicki, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu.

Celem nowego właściciela jest osiągnięcie udziału w rynku słuchalności na poziomie 1% w ciągu roku od startu nowej stacji.


Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Telewizja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki