REKLAMA

Polman wybrał system ERP Comarchu

2008-06-24 07:29
publikacja
2008-06-24 07:29
Polman S.A., notowany na NewConnect, rozpoczął wdrożenie systemu informatycznego CDN XL firmy Comarch. Zakończenie implementacji, która obejmie kluczowe procesy zachodzące w spółce, jest planowane na III 2008 roku.
Polman S.A. to polska firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, która działa na rynku od 1986 roku. Spółka zajmuje się tzw. technologiami czystości, głównie specjalizuje się w: usługach porządkowych obiektów wielkopowierzchniowych, dystrybucji sprzętu i chemii gospodarczej do profesjonalnego sprzątania oraz świadczeniu wysoko wyspecjalizowanych usług hydrodynamicznych polegających na ekologicznym czyszczeniu i usuwaniu osadów przemysłowych. Główni klienci to: Grupa Metro - Makro Cash and Carry, PLL LOT, Petrolot, Cargo Lot Ground Services, Eurolot, TNT, sklepy OBI, Senat RP.

Dotychczas Polman korzystał z kilku, nie do końca efektywnie współpracujących ze sobą aplikacji informatycznych. Zarząd Spółki podjął decyzję o wdrożeniu zintegrowanego i wydajnego rozwiązania klasy ERP. Podczas wyboru oprogramowania wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem, dużo uwagi poświęcono funkcjonalności w obszarze kalkulacji kosztów oraz controllingu.

Systemu ERP w Polman S.A. obejmuje szeroki zakres funkcjonalny. Wdrożone zostaną moduły, które będą obsługiwać m.in.: sprzedaż i zamówienia, gospodarkę magazynową, controlling, księgowość i zarządzanie kadrami. Wdrożenie systemu przede wszystkim ma na celu zwiększenie szybkości działania w zakresie planowania, analiz finansowych i obsługi kontrahentów.

„Uznaliśmy za jeden z priorytetów wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego, który unowocześniłby i usprawniłby procesy gospodarcze zachodzące w naszej firmie. O wyborze systemu zadecydowały przede wszystkim jego szeroka funkcjonalność, wcześniejsze wdrożenia oraz bardzo dobra opinia na rynku. Mamy ambitne plany rozwoju i bez sprawnego systemu informatycznego trudno byłoby dalej się rozwijać” – powiedział Przemysław Nowacki, Prezes Zarządu Polman S.A.

CDN XL to produkt całkowicie polski, dostosowany do krajowych i międzynarodowych realiów gospodarczych w tym standardów Unii Europejskiej. Jest to wielomodułowy, w pełni zintegrowany system informatyczny klasy ERP dedykowany średnim i dużym firmom handlowym, produkcyjnym oraz usługowym. Dzięki rozbudowanej funkcjonalności zapewnia pełne wsparcie i automatyzację procesów biznesowych w przedsiębiorstwie. System umożliwia pracę on-line/off-line firmom wielooddziałowym, posiadającym skomplikowany obieg dokumentów. Oprogramowanie doskonale wspiera pracę przedstawicieli handlowych, akwizytorów oraz oddziałów przedsiębiorstwa. CDN XL pozwala na wykorzystanie nowoczesnych form handlu elektronicznego poprzez współpracę z systemami EDI (Electronic Data Interchange).

Polman S.A. / www.prnews.pl
Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki