REKLAMA
SPRAWDŹ

Polman podpisał kontrakt z ZE Ostrołęka

2008-07-30 11:10
publikacja
2008-07-30 11:10
Polman, notowany na rynku NewConnect, zrealizował pakiet specjalistycznych usług oczyszczania infrastruktury technicznej w Zespole Elektrowni Ostrołęka S.A. Okresowe prace serwisowe zostały przeprowadzone w trosce o bezpieczeństwo i dobry stan urządzeń na terenie elektrowni.

W lipcu 2008 roku Polman S.A., na podstawie podpisanej umowy, zrealizował usługi czyszczenia infrastruktury technicznej należącej do Elektrowni Ostrołęka metodą strumieniowo-ścierną. Firma wykonała zadanie przy użyciu nowo zakupionej piaskarki oraz wentylatorów o bardzo dużej wydajności. Główne prace dotyczyły oczyszczenia filtra żwirowego, zbiornika oleju turbinowego, które były silne skorodowane i posiadały gruby osad kamienny na ścianach. Filtr żwirowy o pojemności 8 m³ używany jest do mechanicznego oczyszczania wód pobieranych z naturalnych akwenów, dalej uzdatnianych i używanych do chłodzenia turbin w elektrowni. Dodatkowo filtry żwirowe i zbiorniki oleju turbinowego zostały zabezpieczone antykorozyjnie, czego specjaliści z firmy Polman dokonali komponentem Belzona. Umowa dotyczyła także oczyszczenia 4 reaktorów wodnych o łącznej pojemności 920 m³.

Zespół Elektrowni Ostrołęka S.A. jest przedsiębiorstwem składającym się z Elektrociepłowni A i Elektrowni B. Elektrociepłownia Ostrołęka A została oddana do eksploatacji w 1956 roku. Dysponująca zainstalowaną mocą cieplną 367 MWt oraz mocą elektryczną 75 MWe pracuje głównie na potrzeby lokalnego rynku energii elektrycznej i cieplnej. Elektrownia Ostrołęka B została oddana do eksploatacji w 1972 roku. Jest jedyną w północno-wschodnim regionie elektrownią systemową. Zarówno Elektrociepłownia Ostrołęka A jak i Elektrownia Ostrołęka B spalają węgiel kamienny oraz wykorzystują otwarte układy wody chłodzącej z pobliskiej rzeki Narew. Główne produkty Elektrowni to konwencjonalna energia "euroszczytowa" oraz energia produkowana w skojarzeniu z wytwarzaniem ciepła. ZEO S.A. posiada także źródła wytwarzające energię odnawialną. W Elektrowni Ostrołęka zatrudnionych jest 1030 osób.

Polman / www.prnews.pl
Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki