Polkomtel z grupy Cyfrowego Polsatu złożył wstępną ofertę w aukcji 5G

2020-05-15 16:44
publikacja
2020-05-15 16:44

Polkomtel z grupy Cyfrowego Polsatu złożył wstępną ofertę w aukcji na cztery rezerwacje częstotliwości z pasma 3,4-3,8 GHz, przeznaczonych do świadczenia usług telekomunikacyjnych - poinformowała spółka.

/ fot. Andrzej Bogacz / FORUM

 Wraz ze złożeniem oferty zostało wpłacone wadium w wysokości wymaganej przez dokumentację aukcyjną w kwocie 182 mln zł.

W połowie kwietnia Urząd Komunikacji Elektronicznej, w związku z przepisami ustawy o zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19, zawiesił bieg terminu składania ofert wstępnych w ogłoszonej 6 marca aukcji na częstotliwości 5G. Termin na składanie ofert wstępnych w aukcji ustalony był na 23 kwietnia.

W komunikacie podano, że po upływie okresu zawieszenia termin składania ofert wstępnych będzie biegł dalej.

Sieć 5G (sieć telekomunikacyjna piątej generacji) to nowy standard telekomunikacyjny, który ma umożliwić pięćdziesięcio-, a nawet stukrotne zwiększenie prędkości transmisji w porównaniu do obecnie wykorzystywanej sieci 4G. Technologia ta ma przyspieszyć m.in. rozwój internetu rzeczy, usług telemedycyny, autonomicznych pojazdów czy inteligentnych miast. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
barr
Pisałem to kilka dni temu jak Plus wystartował z 5G ale wypada jeszcze raz - to będzie ciężki weekend dla ich konkurencji. Kupuję chipsy i czekam na c.d. :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki