REKLAMA

Police szacują wartość projektu zakładu propylenu na ponad 700 mln USD

2016-10-04 13:57
publikacja
2016-10-04 13:57

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police po weryfikacji szacują wartość projektu zakładu propylenu (projekt PDH), planowaną w ramach finansowania "project finance", na ponad 700 mln USD, czyli ponad 2,69 mld zł - podał Police w komunikacie.

Finansowanie "project finance" uwzględnia następujące pozycje: nakłady inwestycyjne, rezerwę na CAPEX, koszty finansowe w okresie budowy, rachunek rezerwowy obsługi zadłużenia oraz koszty funkcjonowania spółki realizującej projekt, PDH Polska, w okresie budowy.

Struktura finansowania zakłada 30 proc. finansowania podporządkowanego (kapitał własny i pożyczka podporządkowana) oraz 70 proc. długu uprzywilejowanego.

"Ostateczna wartość nakładów inwestycyjnych (CAPEX) projektu PDH będzie znana po zakończeniu prac nad dokumentacją FEED i po wybraniu wykonawcy instalacji do produkcji propylenu metodą PDH" - czytamy w komunikacie.

W marcu 2015 roku wartość nakładów inwestycyjnych powyższej inwestycji szacowano na 1.675 mln zł.

Police poinformowały również, że zawarły z Grupą Azoty list intencyjny w sprawie zaangażowania kapitałowego Grupy Azoty w projekt PDH.

Strony zadeklarowały w nim: współpracę w zakresie zapewnienia kapitału niezbędnego do realizacji projektu oraz dokapitalizowanie spółki PDH Polska "przy czym Grupa Azoty zainteresowana jest bezpośrednim zaangażowaniem w PDH Polska zarówno w formie zapewnienia tej spółce wkładu finansowego na kapitał własny, jak i poprzez wsparcie PDH Polska w pozyskaniu kapitału dłużnego, kapitału obrotowego i innych form finansowania".

Docelowa struktura własnościowa PDH Polska, wysokość oraz harmonogram dokapitalizowania PDH Polska, ustalone zostaną w ramach prac komitetu sterującego.

List intencyjny obowiązuje do końca grudnia 2019 roku lub do dnia decyzji jego stron o zakończeniu współpracy. Przewiduje on także możliwość przedłużenia okresu jego obowiązywania za zgodą stron.

Projekt PDH obejmuje budowę instalacji odwodorniania propanu w celu produkcji propylenu w skali ponad 400 tys. ton/rok. (PAP)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki