REKLAMA

Na rowerowej pasji można zarobić [Podcast]

Bartek Mayer2021-07-03 08:00redaktor
publikacja
2021-07-03 08:00
Na rowerowej pasji można zarobić [Podcast]
Na rowerowej pasji można zarobić [Podcast]
/ Puls Biznesu

Marzeniem polskiego cyklisty był kiedyś góral z barankiem. Dziś - w dobie rozwoju infrastruktury rowerowej - kupujemy już inne wehikuły. Na czym i po czym jeżdżą dziś i jeździć będą jutro rodacy.

Jeszcze kilkanaście lat temu hitem rynku rowerowego naszego - w przeważającej większości nizinnego jednak - kraju były... rowery górskie. Dziś palmę pierwszeństwa odbierają im m.in. elektryki i rowery gravelowe. O obecnych i przyszłych zmianach na rynku rowerowym w opowiada Arkadiusz Trzciński, dyrektor rozwoju produktu w firmie Kross, która jest jednym z największych producentów w tej branży w Polsce.

Zmieniają się rowery, zmienia się także infrastruktura rowerowa. Jak podaje firma Holidu najbardziej rozbudowaną sieć ścieżek ma Warszawie - 526 km. Na drugim miejscu jest Wrocław z 263 km ścieżek, a na trzecim - Poznań, gdzie ścieżki liczą 185 km. Kraków znalazł się poza podium, ale Marcin Wójcik, oficer rowerowy w Zarządzie Transportu Publicznego w tym mieście przekonuje, że łączna - wydzielona i miękka - infrastruktura rowerowa w stolicy Małopolski to prawie 250 km i z roku na rok się wydłuża.

Zmieniają się również systemy rowerów współdzielonych. O tym, co czeka ten segment rynku w najbliższych latach mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike, firmy, która jest operatorem sieci Veturilo.

Na koniec o tym, że na rowerowej pasji można też zarobić, opowiada gorący miłośnik kolarstwa Piotr Rutkowski - w dni powszednie zastępca rzecznika mBanku, a od święta rzecznik Mistrzostw Świata w Kolarstwie Torowym.

Wszystkie odcinki „Pulsu Biznesu do słuchania” są dostępne na stronie pb.pl/dosluchania oraz w aplikacjach podcastowych, m.in. na Spotify i Apple Podcasts.

Źródło:
Tematy
Bartek Mayer
Bartek Mayer
redaktor

Dziennikarz ekonomiczny od 1995 roku, w „Pulsie Biznesu” jednak dopiero od lutego 2017 roku. Pisze o szeroko rozumianym przemyśle, a także o gospodarce Europy Środkowej, w czym bardzo pomocna jest znajomość kilku języków słowiańskich. Z urodzenia krakowianin, z wykształcenia psycholog. Oprócz tego miłośnik rodzinnych gier planszowych i dobrego polskiego kina.

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: Podcast

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki