REKLAMA
APOGEUM IV FALI

Polacy podzieleni w sprawie obostrzeń. Sondaż

2021-11-26 06:56
publikacja
2021-11-26 06:56
Polacy podzieleni w sprawie obostrzeń. Sondaż
Polacy podzieleni w sprawie obostrzeń. Sondaż
fot. Kamil Zajaczkowksi / / Shutterstock

Zdaniem 48 proc. badanych w Polsce powinny zostać wprowadzone ograniczenia dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Przeciwnego zdania jest 47 proc. ankietowanych, a 5 proc. nie ma zdania - wynika z sondażu przeprowadzonego dla piątkowego "Super Expressu".

Gazeta zwraca uwagę, że "koronawirus w nieustającym natarciu, a rząd nadal nie wprowadza obostrzeń dla osób niezaszczepionych". "Czy powinien to zrobić? Z sondażu przeprowadzonego dla +Super Expressu+ wynika, że opinie Polaków są na ten temat wyjątkowo podzielone" - czytamy.

Na pytanie, czy w Polsce powinny zostać wprowadzone ograniczenia dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19, 48 proc. badanych odpowiedziało "tak". Odpowiedzi "nie" udzieliło 47 proc. ankietowanych, a 5 proc. zaznaczyło opcję "nie wiem".

Dziennik podkreśla, że "osoby w pełni zaszczepione w naszym kraju to 53,3 proc. populacji, co oznacza, że nie każdy z nich popiera wprowadzenie dodatkowych obostrzeń dla tych, którzy tego nie zrobili".

O ocenę tej sytuacji "SE" poprosił socjologa prof. Henryka Domańskiego. "Dosyć zaskakujący wynik. Spodziewałbym się, że odsetek osób popierających obostrzenia będzie większy. W końcu jeżeli ktoś się zaszczepił, to chciałby z tego coś mieć, nie tylko mniejsze ryzyko zakażenia. Musi być jakaś sprawiedliwość. Część osób w ogóle ocenia restrykcje jako ingerencję państwa w ich życie prywatne, co jest niedopuszczalne" - podsumował.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster w dniach 22-23 listopada 2021 r. na grupie 1016 dorosłych Polaków. (PAP)

dap/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki