REKLAMA

Polacy o imigrantach na rynku pracy

2015-08-24 01:30
publikacja
2015-08-24 01:30

Lepsze nastawienie do imigrantów mają ci Polacy, którzy wcześniej mieli kontakt z cudzoziemcami na gruncie zawodowym lub prywatnym - pisze "Puls Biznesu", powołując się na wyniki badań Ipsos dla Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji.

/ YAY Foto

38 proc. badanych pozytywnie ocenia wpływ przyjezdnych na rynek pracy, a 37 proc. negatywnie. Spośród tych, którzy takich kontaktów nie mieli to odpowiednio: 29 i 40 proc.

Ankietowani wskazali też, że widzieliby imigrantów przede wszystkim (60 proc.) w pracy fizycznej (budownictwo, rolnictwo, sadownictwo). Najmniej wskazało na pracę urzędnika państwowego, nauczyciela i adwokata.

Jak wynika z badań, Polacy mało wiedzą o emigrantach mieszkających w naszym kraju. Co czwarty uważa, że cudzoziemcy stanowią ponad 10 proc. ludności Polski. Tymczasem jest to niecały 1 proc. (PAP)

rda/

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~maja
Kiedyś I Rzeczpospolita przyjmowała ludzi wartościowych z majątkiem i umiejętnościami często prześladowanych w miejscu swojego zamieszkania Żydów, Ormian czy Arian , którzy wzbogacali ten kraj. Dzisiaj każe nam się przyjmować ludzi niepełnowartościowych bez majątku i umiejętności i inwestować w nich więcej niż Kiedyś I Rzeczpospolita przyjmowała ludzi wartościowych z majątkiem i umiejętnościami często prześladowanych w miejscu swojego zamieszkania Żydów, Ormian czy Arian , którzy wzbogacali ten kraj. Dzisiaj każe nam się przyjmować ludzi niepełnowartościowych bez majątku i umiejętności i inwestować w nich więcej niż we własnych obywateli , którzy nastawieni są tylko na korzystanie. To jest chore i budzi powszechny sprzeciw. Tak być nie może.
~Obywatel
Jeszcze kilka tysięcy islamistów z Afryki przyjmie nam Pani Kopaczowa, a niedługo zaczną biegać z kałaszami po ulicach, tak jak to ostatnio we Francji. Ciekawe jak takowi zostaną przyjęci na rynku pracy?
~zombiefield
Imigranci, których chce "przygarnąć" UE, a także polska nie mają i NIE BĘDĄ mieć nic wspólnego z rynkiem pracy.
~fgsdgfdsg
NIC mnie nie przekona do imigrantów !!! NIE IMIGRANTOM !!!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki