REKLAMA

Bajoński koszt wyrażenia opinii na drodze środkowym palcem

Agata Wojciechowska2023-09-23 14:00redaktor
publikacja
2023-09-23 14:00

Kierowca na autostradzie A4 zapewne nie przypuszczał, że pokazanie środkowego palca innemu użytkownikowi drogi będzie go słono kosztowało. Jego portfel "schudł" o 1900 zł. 

Bajoński koszt wyrażenia opinii na drodze środkowym palcem
Bajoński koszt wyrażenia opinii na drodze środkowym palcem
fot. Bandyci Drogowi / / You Tube

Zdarzenie rozegrało się w lutym 2022 roku. Pani Magda podróżowała samochodem po autostradzie A4. Co wówczas było częste na tej trasie - wyprzedzające się ciężarówki spowodowały, że wszyscy kierowcy, którzy także jechali lewym pasem, musieli zwolnić do 90 km/h. Po zakończeniu manewru przez tira zobaczyła, że w odległości mniej więcej kilometra cysterna zaczęła wyprzedzać inną ciężarówkę. M.in. z tego powodu kierująca postanowiła pozostać na lewym pasie i z prędkością 120 k/h do nich dojechać.

To spowodowało, że dość nerwowo zareagował jadący za nią mercedesem pan Marcin, który zaczął mrugać światłami, a następnie postanowił wyprzedzić samochód pani Magdy z prawej strony. Gdy próbował wjechać między nią a ową wciąż wyprzedzającą tira cysternę, pani Magda zatrąbiła na niego. Wówczas zajechał jej drogę, otworzył okno i wystawił środkowy palec w międzynarodowym obraźliwym geście. Dla niego pech chciał, że kierująca miała kamerę, która nagrywała całą sytuację 

Pani Magdalena wniosła do sądu rejonowego w Bolesławcu pozew z oskarżenia prywatnego. Sąd wydał wyrok. Sędzie nakazał zapłacić kierowcy zadośćuczynienie dla znieważonej kobiety w wysokości 1500 zł. Do tego musiał on pokryć koszty postępowania sądowego, które poniosła powódka (300 zł) i wnieść opłatę sądową (100 zł) - donosi moto.pl. Łącznie daje to 1900 zł. 

Źródło:

Redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Absolwentka historii, którą studiowała dłużej niż statystyczny student, ale za to przeszła przez kilka uniwersytetów, w tym uczelnię w Edynburgu. Swoje życie zawodowe rozpoczęła dziesięć lat temu z portalem Bankier.pl. Później współpracowała z licznymi redakcjami, pisząc dla "Gazety Wrocławskiej", nagrywając dla Polskiego Radia i - ku zgorszeniu niektórych - kreując rzeczywistość w "Fakcie". Na pewno nie napisze nic o WIG20, a jeśli już to tylko w kontekście plotek, pogłosek czy domysłów. Dla czytelników siedzi nocami, oglądając seriale, podliczając gaże, czytając książki, śledząc nietypowe aukcje czy podróżując palcem po mapie. Nienawidzi wyrazu “dedykowany”, przeciw któremu prowadzi osobistą krucjatę w internecie. Telefon: 71 748 9511

Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (43)

dodaj komentarz
darius19
chamstwu nalezy sie przeciwstawiac silom i godnosciom osobistom. A jak trzeba to poprosic wymiar sprawiedliwosci o interwencje
trixk
Siłom i godnościom też należy się przeciwstawiać? A jakim siłom i co to są godności w liczbie mnogiej?
Czy może siłą i godnością?
romulus6
Dostał ćwok na co zasłużył. Zrozumiem facet do faceta . Ale do kobiety. Z fakiem. Gdzie ci wszyscy ludzie się tak spieszą.
warszawskiburak
Blokują ludziska lewy pas. Nic się z tym nie zrobi. Nie ma się co denerwować. Przechodzi z czasem. Samo wyprzedzenie kogoś prawym pasem, kto przez kilometr blokuje lewy pas jest wystarczająco upokarzające dla blokującego. To samo z tirami. Zakaz jest a i tak blokują.
karbinadel
Po prostu ludzie w PRL bis nie nauczyli się jeszcze korzystać w porządnych dróg
skaurus
Wspominałem już kilka razy, pracuję w Danii, do Polski jeżdżę na urlop 3 razy w roku. Jak tylko przekraczam granicę zaczynają się drogowe atrakcje.

Na lokalnych drogach przepisy są umowne w naszym pięknym kraju. Nie wiem czy wynika to z frustracji życiem bo tylko za kólkiem czujemy się kimś? Może potrzeby udowodnienia czegoś?
Wspominałem już kilka razy, pracuję w Danii, do Polski jeżdżę na urlop 3 razy w roku. Jak tylko przekraczam granicę zaczynają się drogowe atrakcje.

Na lokalnych drogach przepisy są umowne w naszym pięknym kraju. Nie wiem czy wynika to z frustracji życiem bo tylko za kólkiem czujemy się kimś? Może potrzeby udowodnienia czegoś? Przypuszczam, że ratują mnie zagraniczne tablice bo nikt nie trąbi i nie obraża ale trzymanie się na zderzaku i skoczkowie zabierający bezpieczne odstępy zdażają się nagminne.

Bardzo lubię dojeżdżać do celu bezpiecznie i życzę tego każdemu z nas.
drzaraza
Jak widzę ,że demencja przede mna i ciągnie się lewym pasem a po prawej jest miejsce. To biorę go z prawej i jadę dalej i szeryf z demencją nie ma nic do gadania.
polak1978
Ile procent kierowców jeździ 180 ? 5% ?
Dlaczego tylko u nas i Chorwacji są takie zachowania ?
Frustraci i egoiści tacy jak ty nie widzą innych ludzi.
dongonzales
To jest przerażające. Rozumiem karę za zajechanie drogi i inne manewy zagrażające bezpieczeństwu. Ale pokazanie faka uznane za znieważenie? To jest niebezpieczny precedens, który doprowadzi do sytuacji, że jakiekolwiek wypowiedzi na czyjś temat mogą być ukarane.
rozwielitek
Wyrok sądu nie rozstrzyga wszystkiego
Chamstwo na drogach powinno być ukarane z tym się zgodzę
ale
w PL obowiązuje ruch prawostronny więc nie rozumiem dlaczego operatorka kamery jechała prawym pasem nie ustępując drogi szybciej jadącym pojazdom

Szkodliwy precedens?

Powiązane: Bezpieczeństwo na drogach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki