REKLAMA

Pojemniki na elektrośmieci przed marketami Aldi

2020-09-09 15:28
publikacja
2020-09-09 15:28
Pojemniki na elektrośmieci przed marketami Aldi
Pojemniki na elektrośmieci przed marketami Aldi
/ Aldi

Sieć marketów Aldi stawia przed swoimi sklepami pojemniki na elektrośmieci. Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Odzyskaj Środowisko, MB Recykling oraz CCR. Pierwsze pojemniki pojawiły się już przed sklepami sieci w Katowicach, Chorzowie, Będzinie i Dąbrowie Górniczej.

Docelowo przed sklepami Aldi na Śląsku stanąć ma ponad 30 pojemników przeznaczonych na elektryczne śmieci. Wprowadzone rozwiązanie umożliwi klientom szybkie i łatwe oddawanie m.in. sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz baterii.

fot. / / Aldi

 Elektrośmieci w drodze na zakupy do Aldiego to część projektu „Elektryczne śmieci”, który opiera się na dwóch filarach. Pierwszy obejmuje rozlokowanie czerwonych pojemników w miastach po to, by mieszkańcy mieli możliwość pozbycia się elektrośmieci.

- Dzięki temu, że pojemniki stanęły przed pięcioma sklepami Aldi, klienci i sprzedawcy mogą teraz prawidłowo zutylizować elektroodpady, nie tracąc dodatkowego czasu na szukanie odpowiednich pojemników i ich lokalizacji. Przy okazji zakupów mogą zabrać ze sobą nieużywane telefony, zużyte suszarki, lokówki czy tostery. Zużyty sprzęt, który trafi do pojemnika na elektryczne śmieci, poddajemy recyklingowi, odzyskując z niego wszystko to, co może być ponownie wykorzystane - tłumaczy Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko. 

Drugim filarem projektu pozostaje kampania edukacyjno-informacyjna, realizowana wspólnie z CCR, która obejmie dedykowane infografiki poświęcone segregacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, plansze edukacyjne pokazujące cały cykl recyklingu elektroodpadów. Projekt przewiduje również konkurs dla pracowników i klientów sieci.

fot. / / Aldi

ALDI oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko zgodnie zapowiadają, że to dopiero początek ich wspólnych działań. W ramach współpracy  przed wejściem do sklepów sieci docelowo stanie ponad 30 czerwonych pojemników przeznaczonych na elektryczne śmieci. Nowoczesne, czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny znajdą się przed sklepami sieci ALDI w Będzinie, przy Al. H. Kołłątaja 110; w Chorzowie przy ul. S. Batorego 56; w Dąbrowie Górniczej przy ul. Przybylaka 2 oraz w Katowicach przy ul. 1 Maja 31 i K. Woźniczki 15a.

ALDI to międzynarodowa sieć dyskontów posiadająca głównie na zachodzie i południu Polski 143 sklepy i zatrudniająca niemal 3000 pracowników. 

źródło: informacja prasowa 

 

 

 

 

Źródło:Bankier24
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (1)

dodaj komentarz
karbinadel
I to jest słuszna koncepcja - bo gdzie indziej straszną łaskę robią, że odbiorą

Powiązane: Śmieci - segregacja, recykling

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki