REKLAMA
PIT 2023

Podszywają się pod PKN Orlen i kuszą inwestycjami

2021-04-09 08:29
publikacja
2021-04-09 08:29
Podszywają się pod PKN Orlen i kuszą inwestycjami
Podszywają się pod PKN Orlen i kuszą inwestycjami
/ KNF

Oszuści stosują coraz to nowsze metody, by wyłudzić pieniądze. Tym razem podszyli się pod markę PKN Orlen i kuszą „inwestycjami” pozwalającymi zarabiać „na zasobach swojego kraju”.

Ostrzeżenie w tej sprawie wydał działający przy KNF Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT KNF). - Ostrzegamy przed stroną z fałszywymi inwestycjami, która podszywa się pod markę PKN Orlen. Nie dajcie się skusić obietnicami szybkich i wysokich zarobków bez ryzyka. Nigdy nie podawajcie oszustom swoich danych na podobnych stronach! – ostrzegają analitycy CSIRT KNF. Adres witryny, do jakiej kierowali oszuści wyglądał następująco: hxxps://orlinwestpl[.]pw

Paweł Piekutowski z CSIRT KNF wyjaśnia, że oszuści próbują naciągnąć użytkowników na fałszywe inwestycje w handel gazem i ropą. Obiecują ogromne zyski bez ryzyka, podszywając się pod PKN Orlen. Przygotowali także fałszywy fanpage w mediach społecznościowych.

W dobie niskich stóp procentowych NBP inwestorzy nie mają w zasadzie szans, by zarabiać na lokatach bankowych. Stąd wiele osób szuka alternatywnych sposobów pomnażania kapitału. Jest to woda na młyn dla wszelkiej maści oszustów, którzy kuszą „alternatywnymi” inwestycjami.

Od czasu do czasu powstają też fałszywe strony podszywające się m.in. pod banki. CSIRT KNF ostrzegał w ostatnich dniach m.in. przed fałszywą korespondencją słaną rzekomo przez PKO BP czy fałszywą witryną podszywającą się pod Bank Pocztowy.

fot. / / Bankier.pl

WB/Bankier.pl

Źródło:
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (2)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Ktoś szukał sensownej spółki pod, którą można się podszyć. To też rekomendacja dla Orlenu. Oszuści dobrze wiedzą pod kogo się podszyć.

Powiązane: Alert

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki