REKLAMA
WEBINAR

PODCASTPodróż za jeden uśmiech, czyli tanie podróżowanie

Bartek Mayer2023-05-13 08:00dziennikarz "Pulsu Biznesu"
publikacja
2023-05-13 08:00

Lot za kilka złotych, podróż na kołach za kilkanaście – oto propozycje naszych dzisiejszych gości. Jak skorzystać z tej oferty?

Podróż za jeden uśmiech, czyli tanie podróżowanie
Podróż za jeden uśmiech, czyli tanie podróżowanie
fot. Africa Studio / / Shutterstock

Poldek i Duduś, dwaj nastoletni bohaterowie powieści Adama Bahdaja, od którego zapożyczyliśmy tytuł tego podcastu, podróżują po Polsce zupełnie bez pieniędzy. Nasi dzisiejsi rozmówcy podpowiadają, jak wybrać się z podróż nie całkiem za darmo, ale dysponując nawet bardzo portfelem.

Michael O’Leary, szef irlandzkich linii lotniczych Ryanair zapowiadał wprawdzie w zeszłym roku, że najtańszych ofert promocyjnych za kilka EUR nie będzie przez dobrych kilka lat, ale okazuje się, że nie jest to do końca prawda. O tym, że wciąż można trafić na bilety, nawet wakacyjne, w bardzo atrakcyjnych cenach przekonuje dziś Alicja Gołębiowska, country manager w tej firmie.

Tomasz Gontarz, wiceprezes PKP IC jest przekonany, że – zwłaszcza dla klienta dbającego o ekologię – najlepszym sposobem podróżowania, jest jazda po torach.

Z pociągami nie chce natomiast konkurować Flixbus. Jego szef na Polskę Michał Leman przekonuje, że konkuruje przede wszystkim z prywatnymi samochodami.

Prywatnymi samochodami przewożą pasażerów kierowcy taksówek Bolta. Paweł Kuncicki, country manager w tej firmie uważa, że nie tyle konkuruje ona z innymi usługami transportowymi, co stanowi dopełnienie systemu komunikacji miejskiej.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie ⁠www.pb.pl/dosluchania⁠ i w aplikacjach podcastowych, w tym na ⁠Spotify⁠ i ⁠Apple Podcasts⁠.

Źródło:
Bartek Mayer
Bartek Mayer
dziennikarz "Pulsu Biznesu"

Dziennikarz ekonomiczny od 1995 roku, w „Pulsie Biznesu” jednak dopiero od lutego 2017 roku. Pisze o szeroko rozumianym przemyśle, a także o gospodarce Europy Środkowej, w czym bardzo pomocna jest znajomość kilku języków słowiańskich. Z urodzenia krakowianin, z wykształcenia psycholog. Oprócz tego miłośnik rodzinnych gier planszowych i dobrego polskiego kina.

Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
okiemprzyrodnika
Można podróżować i można żyć przygodą. Wystarczy rezygnacja z posiadania dzieci. Bezdzietnośc to była najlepsza decyzja w naszym życiu.

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki