Podatkowa ulga dla milionów

Jeżeli prezydencka propozycja podwyższenia kwoty wolnej od podatku wejdzie w życie, co piąty Polak nie zapłaci PIT.

(fot. STANISLAW KOWALCZUK / EastNews)

Wynika z nich, że zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł rocznie może spowodować, że nawet 4 miliony Polaków w ogóle nie zapłaci podatku dochodowego. Dziś 18- i 32-procentowy podatek odprowadza prawie 20 mln naszych rodaków - wyliczyła "Rzeczpospolita" na podstawie danych Ministerstwa Finansów.

 (PAP)

sto/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 ~emeryt

I to najlepiej pokazuje ,że 4 miliony ludzi klepie biedę a ja proponuje ażeby kwota wolna od podatku była jednakowa dla wszystkich łącznie z posłami i senatorami.

! Odpowiedz
1 2 ~mona

Widać z tego, że 4 miliony Polaków to bardzo biedni ludzie. A podobno dochody rosną... Ciekawe komu? By żyło się lepiej...

! Odpowiedz
3 3 ~Grand

Najweselsze jest to, że wszyscy o tej uldze mówią, tylko jak na razie, to żadnej ustawy w tym zakresie nie ma. Pan prezydent podczas wyborów obiecywał, że zaraz po objęciu urzędu złoży projekty dwóch ustaw czyli ulga i emerytury. Teraz Pan prezydent mówi, że zrobi to w pierwszym roku urzędowania, tak jak gdyby czekał kto wygra wybory. A za rok jak stworzy się duża dziura w budżecie, to sam PIS tą ustawę odrzuci. Nie chcę być złym prorokiem ale jak teraz taki projekt nie wpłynie do Sejmu, to o takiej kwocie ulgi możemy chyba zapomnieć. Akurat ta ulga nie jest aż tak strasznie szkodliwa do finansów. Jeżeli więcej nam zostanie w portfelu, to automatycznie więcej wydamy.Nakręci się popyt, a co za tym idzie PKB, firmy będą więcej produkować, robotnicy będą mieć pracę, budżet dostanie więcej z VAT-u. Akurat na tej uldze skorzystają wszyscy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 2 ~stanowczenie

Zwolnijmy wszystkich z podatku a jak będziemy chorować to płacimy 100%. Drogi będziemy naprawiać za własna kasę itd

! Odpowiedz
2 4 ~Dżejms

2000 to powinna być kwota wolna na miesiąc i na każdego członka rodziny. Czyli w przypadku 4 osobowej rodziny z jednym żywicielem to podatek dopiero po przekroczeniu dochodu 8000 miesięcznie. Przecież u nas w stosunku do starej piętnastki jest zwyczajna nędza! Ludzie wyjechali na wycieczki czy do pracy?

! Odpowiedz
2 5 ~c2h5oh

8000 zł rocznie to ok 670 zł miesięcznie - czyli podatku nie będzie od najniższych rent czy innych zasiłków bo minimalna emerytura to 880 zł Więc nie wiem z czego tu się cieszyć PISIAKI

! Odpowiedz
5 2 ~mona

Myślisz chyba inaczej. Każdy będzie zwolniony z podatku do kwoty 8000 zł. Kto ma więcej, zapłaci podatek od nadwyżki. Dla kogoś, kto zarabia sporo, kilkadziesiąt złotych to pikuś, ale dla najbiedniejszych to 1/10 dochodu.

! Odpowiedz
3 4 ~zulusczaka

Ale sukces, ale dobrobyt, raj na ziemi!!! Tylko 4 mln dziadów nie zapłaci podatku.
I co te wszystkie niezadowolone dziady chcą od PO/PSL???

! Odpowiedz
15 6 ~Adam222

No i tak powinno być. Braki uzupełnimy wprowadzając wyższe podatki dla bogaczy. Na przykład próg 50%.

! Odpowiedz
2 13 ~azet

Na co bogacze natychmiast się wyniosą i zostaną same Janusze, Mariany i Adamy z piwkiem i gołą klatą

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.