REKLAMA
PIT 2023

CYBERBEZPIECZEŃSTWOPoczta sprzedaje niedoręczone przesyłki w atrakcyjnych cenach? To oszustwo

2023-05-16 12:16
publikacja
2023-05-16 12:16

Osoby podszywające się pod Pocztę Polską oferują "możliwość zakupu" palet z niedoręczonymi przesyłkami zalegającymi rzekomo w magazynach. To oszustwo - ostrzegł we wtorek narodowy operator pocztowy. Spółka zapewniła, że nie sprzedaje niedoręczonych przesyłek.

Poczta sprzedaje niedoręczone przesyłki w atrakcyjnych cenach? To oszustwo
Poczta sprzedaje niedoręczone przesyłki w atrakcyjnych cenach? To oszustwo
fot. Anastasiia Skorobogatova / / Shutterstock

Zespół ds. cyberbezpieczeństwa CERT Poczta Polska ostrzegł we wtorek przed najnowszą kampanią wycelowaną w klientów spółki. "Oszuści, podszywając się pod narodowego operatora pocztowego, oferują +możliwość zakupu+ palet z przesyłkami, które nie zostały doręczone i rzekomo zalegają w magazynach" - poinformowano.

Jak wyjaśniono, fałszywe informacje o sprzedaży są rozpowszechniane za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tego typu ogłoszenie "zawiera krótki opis, zdjęcia obrazujące przesyłki paletowe z logo Poczty Polskiej, kusząc atrakcyjną ceną" - wskazał CERT Poczta Polska.

"Nie sprzedajemy niedoręczonych przesyłek" - podkreśliła Poczta Polska w komunikacie. "CERT Poczta Polska podjął już kroki mające na celu zablokowanie tej kampanii phishingowej" - dodano.

"Prosimy o zachowanie czujności w działaniach podejmowanych w sieci, szczególnie gdy oferta, z której chcemy skorzystać, jest niezwykle atrakcyjna lub jesteśmy proszeni o podanie szerokiego zakresu danych" - zaapelował CERT Poczta Polska.

Zespół wezwał przy tym do zgłaszania na adres incydent@poczta-polska.pl informacji o wszelkich przypadkach otrzymania wiadomości, w której nadawca podszywa się pod Pocztę Polską, lub trafienia na stronę podszywającą się pod Pocztę Polską bądź którąś ze spółek z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej. (PAP)

ab/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki