Poczta Polska wprowadziła nowe zasady dostarczania listów poleconych, paczek pocztowych i przesyłek kurierskich. Od 22 kwietnia listonosz nie zostawi awiza w skrzynce.
Zmiany zapisów w Prawie pocztowym pozwoliły spółce na nowe zasady dotyczące doręczania przesyłek. Listy polecone będą mogły zostać przekazane bezpośrednio do skrzynki adresata, a w przypadku przesyłek kurierskich zawieszono obowiązek uzyskania pokwitowania odbioru.
Nowe zapisy nie dotyczą jednak przesyłek wysyłanych przez sądy, prokuraturę i inne organy ścigania oraz komornika sądowego, a także wysyłanych do tych instytucji.
– Nowe rozwiązania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz klientów i stanowią odpowiedź spółki na oczekiwania społeczne. Dzięki wprowadzonym zmianom adresaci otrzymają większość przesyłek w sposób bezdotykowy – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.



























































