Poczta Polska zawiesza wysyłanie przesyłek za granicę i skraca czas pracy placówek

W poniedziałek Poczta Polska wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów – poinformowała w sobotę spółka. Zmieni się też organizacja pracy jej placówek.

(Poczta Polska)

Jak czytamy w komunikacie, "respektując wytyczne rządu sformułowane w specustawie dotyczącej zapobiegania i zwalczania koronawirusa oraz związane z ogłoszeniem stanu epidemicznego, od najbliższego poniedziałku (16.03 br.) w związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów".

Poczta skraca również czas pracy placówek w dni robocze do sześciu godzin, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę. Także pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny - podano w komunikacie.

Spółka poinformowała, że praca placówek całodobowych także zostaje skrócona. Placówki te będą czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 8:00 do 20:00. Natomiast punkty obsługi klienta w Galeriach Handlowych będą nieczynne - czytamy.

Jak podkreślono, organizacja obsługi klienta w placówkach pocztowych będzie oparta o zasadę, że przy każdym czynnym okienku może przebywać jedna osoba.

"Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników w placówkach zostały już wprowadzone tzw. STREFY OCHRONNE w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika Poczty" - czytamy.

Spółka zaznaczyła, że nie zmienia zasad wypłaty przekazów rentowo-emerytalnych. Dla osób objętych kwarantanną, a pobierających te świadczenia zostaną wdrożone szczególne procedury. Dodano, że Poczta jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie - podano.

Poinformowano, że płyny dezynfekcyjne i rękawiczki oraz dodatkowe środki dla pracowników zostały już kupione, w weekend trwa ich dystrybucja, aby środki te najpóźniej w poniedziałek trafiły do wszystkich pracowników mających kontakt z klientami.

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

Źródło: PAP
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 remo87

Co oni pie*********? Przecież puszczą mnie z torbami, jak nie będą przyjmować wysyłek zagranicznych.

! Odpowiedz
2 9 karbinadel

No nie będą przyjmować, bo nie mają ich jak wysłać z Polski. Wstrzymanie lotów to najbardziej głupi z idiotycznych pomysłów rządu. 100 osób chorych, a oni niszczą gospodarkę i setki tysięcy miejsc pracy

! Odpowiedz
1 1 remo87 odpowiada karbinadel

Czy loty cargo też są wstrzymane? Jaki to ma sens?

! Odpowiedz
1 7 karbinadel odpowiada remo87

Loty cargo nie są wstrzymane, podobnie jak przepływ towarów drogą lądową. Ale widać to przerasta pocztę, więc wolą po prostu zawiesić wysyłanie za granicę. Zyskają na ty DHL, UPS, Fedex itp., które mają własną flotę samochodową i lotniczą

! Odpowiedz
1 7 matikos

Też nie rozumiem tej logiki, chyba że wirusem można się zarazić w określonych godzinach?

! Odpowiedz
10 13 karbinadel

Tak jest, wirus nie zaraża od piątku po południu do poniedziałku rano

! Odpowiedz
0 16 przemek_f

Przecież to jest idiotyczne. Krótsze godziny pracy = większy tłok.

! Odpowiedz
0 19 karbinadel

Szczególnie w momencie gdy najprawdopodobniej wzrośnie sprzedaż wysyłkowa

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne