REKLAMA
WAŻNE

Poczta Polska chce zwrotu za wybory

2020-10-22 07:21
publikacja
2020-10-22 07:21
fot. Liya_Blumesser / Shutterstock

Poczta Polska wystąpiła o refundację kosztów nieodbytego głosowania korespondencyjnego. Kwota? To "tajemnica przedsiębiorstwa" - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Dziennik przypomina, że według szacunków organizacja przez Pocztę Polską zaplanowanych na 10 maja wyborów kopertowych kosztowała 70 mln zł. "Tak wynika z informacji, do których dotarł portal tvn24.pl. Poczta Polska organizowała je, realizując decyzję premiera Mateusza Morawieckiego, a obecnie stara się o rekompensatę kosztów. Skierowała w tej sprawie wniosek do Krajowego Biura Wyborczego" - czytamy w "Rz".

Ustalenia gazety potwierdza rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek. "Poczta Polska podjęła wszystkie konieczne działania w tej sprawie i złożyła wniosek do szefa KBW, zgodnie z właściwością – mówi Siwek "Rzeczpospolitej".

Wspominana "właściwość" - jak tłumaczy dziennik - wymieniona jest w przyjętej w sierpniu przez Sejm jednej z ustaw covidowych. "A ściślej – w poprawce, którą nocą 21 lipca zgłosili posłowie PiS. Przewiduje ona, że podmioty, które +zrealizowały polecenie prezesa Rady Ministrów związane bezpośrednio z przeprowadzeniem wyborów powszechnych na prezydenta RP zarządzonych w 2020 r.+, mogą wystąpić do szefa KBW +o przyznanie jednorazowej rekompensaty na pokrycie zasadnie poniesionych kosztów+" - pisze "Rzeczpospolita".

Gazeta zwraca jednocześnie uwagę, że 15 września Sąd Wojewódzki w Warszawie orzekł, że decyzja premiera jest nieważna, ponieważ "została wydana bez podstawy prawnej i z rażącym naruszeniem prawa", jednak - jak czytamy - starań Poczty o rekompensatę to nie spowolniło.

"Jaka kwota znalazła się we wniosku do KBW? To niejawne" - pisze dziennik. "Informacje zawarte we wniosku stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 2 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji" – informuje "Rzeczpospolitą" Justyna Siwek. (PAP)

mkr/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (9)

dodaj komentarz
antek10
Udają że czegoś chcą. Państwowe przedsiebiorstwo, państwowa kasa czyli niczyja.
plutarch
Nie wierzę, że Zdzikot taki wyrywny. Coś chyba jest szyte pod publiczkę.
_jasko
Czy tam do tej Poczty Polskiej jeszcze nie dotarło, że "demokracja kosztuje"...
prawdziwynierobot
no nie, bo poczta myśli że trwa PRL w najlepsze
darius19
sporo milego hejtu - ale tez sporo racji
matterk
A dlaczego poczta nie wystawi po prostu faktury zgodnie z zasadami handlu? Adresatem Sasin i pinokio. A jak nie to sąd i komornik. U pinokia jest trochę ziemi pod Wrocławiem do zajęcia... Chore państwo PIS.
specjalnie_zarejestrowany2
Zwyczajowa łapówka za uwłaszczenie to 10%, sprawa może dotyczyć 76 000 hektarów przepisanych na pisowskie rodziny i słupy. Stąd utajnienie numerów ksiąg wieczystych 14.04.2020 - kiedy zaczęto ujawniać kolejne działki.
carlito1
Czempion ekomomi tow. Sasin powinien ze swoich zapłacić. A jak mu braknie to tow. Pinokio.
A jak nie to wyrządzenie wielkiej szkody państwu i 25 l ciupy...

Skoro za VAT można 25l to za to też zdrada stanu szubienica.
pancerowany
Zapłaci swój swojemu z cudzych pieniędzy i wszyscy będą zadowoleni. Najbardziej Jacek.

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki