REKLAMA

Poczta Polska chce uruchomić 2 tys. nowych automatów paczkowych

2020-12-05 09:56
publikacja
2020-12-05 09:56
Poczta Polska

Poczta Polska planuje uruchomić 2 tys. nowych automatów paczkowych do 2022 r., m.in. przy marketach i galeriach handlowych - poinformowała w sobotę spółka. Ponad 130 z nich ma być zamontowanych na Pomorzu - najwięcej w Gdańsku i Gdyni.

Jak wskazała Poczta w informacji prasowej, w 20 powiatach województwa pomorskiego operator pocztowy udostępni automaty paczkowe, które powiększą sieć punktów odbioru do ponad tysiąca. "Według wstępnych planów najwięcej nowych automatów paczkowych pojawi się w Gdańsku i Gdyni" - podano.

Zewnętrzne automaty paczkowych mają pomagać w realizacji zamówień internetowych - Poczta planuje, że w 2022 r. będzie mieć ponad 20 tys. punktów odbioru przesyłek w sieci click & collect.

"W założeniach Poczty Polskiej województwo pomorskie otrzyma ponad 130 nowych urządzeń" - czytamy. Obecnie spółka ma w tym regionie ponad 900 punktów odbioru przesyłek. Nowe automaty pojawią się w pobliżu m.in. placówek pocztowych, przy marketach i galeriach handlowych, przy urzędach państwowych i samorządowych, na terenach spółdzielni mieszkaniowych - wskazano.

Jak wskazano, Poczta udostępnia największą w kraju sieć 13 tys. punktów odbioru, do której należą placówki pocztowe, sklepy Żabka, kioski i saloniki prasowe Ruchu oraz wybrane stacje Orlen. "Przesyłki można także odbierać już w ponad 240 automatach" - dodano.

Obecnie 25 proc. przesyłek kurierskich stanowią dostawy do punktów odbioru. Poczta przewiduje, że wraz ze wzrostem na rynku e-commerce oraz rozwojem sieci punktów odbioru, w tym automatów paczkowych, w 2022 r. do punktów i automatów paczkowych będzie dostarczanych nawet 50 proc. paczek.

autor: Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
potiomkin
O ile mi wiadomo, paczkomaty Inpostu stoją nielegalnie. Dlaczego stawiać własne skoro Poczta mogłaby przejąć te od Inpostu? W ogóle dlaczego Inpost jeszcze działa skoro jego automaty to samowola budowlana?
kozey
Coś długo kopiują ten kod inpostu, może zapomnieli kliknąć "dalej"...
jes
Poczta ma wielki sukces. Uruchomiła automat-listonosz, to taka jednostka co tylko awiza roznosi. Wychodząc z oddziału ma już tylko same awiza i wie, że klienta nie ma w domu.
glowny_analityk_bankier_pl
Po co się tak wysilać? Po co tak prężyć muskuły? Jak pójdziecie na pocztę to możecie dostać informację od Pani że nie przyjmuje paczek powyżej 20kg bo jej za ciężko,mimo że na stronie poczty piszę iż taką paczkę można nadać.Albo po 7 latach wysyłania brokerami kurierskimi dowiecie się że poczta polska wyłączyła Po co się tak wysilać? Po co tak prężyć muskuły? Jak pójdziecie na pocztę to możecie dostać informację od Pani że nie przyjmuje paczek powyżej 20kg bo jej za ciężko,mimo że na stronie poczty piszę iż taką paczkę można nadać.Albo po 7 latach wysyłania brokerami kurierskimi dowiecie się że poczta polska wyłączyła możliwość nadawania paczek w niektórych miejscowościach bo ma za dużo paczek do dostarczenia.


To ma być podejście które ma rozwijać tą firmę?Normalna firma to się cieszy że ma dużo zleceń, poczta jak ma dużo zleceń zamyka placówki, zupełnie odwrotnie jak inne firmy które jak mają dużo zleceń rozwijają się i otwierają nowe punkty.Śmiech zażenowania.
karbinadel
Lepiej późno niż wcale. Też nie jestem zwolennikiem dominacji państwowych firm, ale jakość usług Poczty P.jest o niebo lepsza niż preferowanego na bankierze InPostu. Potwierdzi to każdy, kto próbował cokolwiek zareklamować w Inpoście
jes
Reklamowałem na poczcie dostarczenie listy poleconego priorytetowego - zajęło im to 2 tygodnie. Poczta przyjęła reklamację i zaproponowała zadośćuczynienie w postaci różnicy pomiędzy listem priorytetowym a zwykłym !!! Bodajże 3zł.
znawca_wszystkiego
nie wiem co ty palisz. inpost wyprzedza aktualnie o 100 lat świetlnych jakością usług pocztę polską. PP wybieram tylko jak nie mam wyboru, ostatnio dostarczyli paczkę zamiast do punktu odbioru na orlenia otwartego 24h to do placowki PP otwartej 8h dziennie od pon do pi. Musiałem brac dzien urlopu i jechac 60km po tą paczkę,nie wiem co ty palisz. inpost wyprzedza aktualnie o 100 lat świetlnych jakością usług pocztę polską. PP wybieram tylko jak nie mam wyboru, ostatnio dostarczyli paczkę zamiast do punktu odbioru na orlenia otwartego 24h to do placowki PP otwartej 8h dziennie od pon do pi. Musiałem brac dzien urlopu i jechac 60km po tą paczkę, bo imbecyle nic nie mogli na to poradzic ani na infolini ani mailem. Nie wspomnę że lokalne placówki poczty NIGDY nie odbierają telefonów i nie ma tam żadnego kontaktu.
33karol33
Państwowe molochy są powolne, antyinnowacyjne jak Internet Explorer
zdzir
A może ktoś by się zastanowił czy wzajemne "podpieranie się" PP i urzędów czy inne państwowe firmy współpracujące niemal wyłącznie wzajemnie ze sobą to nie przewaga konkurencyjna naruszająca wolny rynek? Jeśli na parkingu w centrum miasta należącym do załóżmy US PP stawia paczkomat to czy płaci rynkowa A może ktoś by się zastanowił czy wzajemne "podpieranie się" PP i urzędów czy inne państwowe firmy współpracujące niemal wyłącznie wzajemnie ze sobą to nie przewaga konkurencyjna naruszająca wolny rynek? Jeśli na parkingu w centrum miasta należącym do załóżmy US PP stawia paczkomat to czy płaci rynkowa cenę najmu miejsc w tej okolicy czy dostałaby ta cene od US np.firma InPost?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki