REKLAMA

Po raz pierwszy silnik diesla w samochodach F-150 Forda

2018-01-08 11:52
publikacja
2018-01-08 11:52

Amerykański koncern motoryzacyjny Ford po raz pierwszy wprowadzi do sprzedaży popularne półciężarówki F-150 w wersji z silnikiem diesla - podała w poniedziałek agencja AP. Mają trafić do sprzedaży wiosną.

fot. Lucas Jackson / / Reuters

Jak wskazano, silniki wysokoprężne montowano dotąd w tzw. ciężkich ciężarówkach F-250 czy F-350, jednak w lekkich pick-upach typu F-150 wersja diesla nie była oferowana.

Według AP, decydując się na takie rozwiązanie Ford ma nadzieję na przejęcie części klientów swych konkurentów, takich jak Nissan czy Ram.

Półciężarówki F-150 to najpopularniejsze pojazdy sprzedawane w Stanach Zjednoczonych.

Ford zapowiada, że F-150 w wersji dieslowskiej będzie palił na autostradzie niecałe 8 litrów na 100 km. Ford będzie montował w nich silnik V6 o pojemności 3 litrów ze skrzynią biegów o 10 przełożeniach.

Koncern podkreśla, że głównymi odbiorcami nowych diesli będą klienci, którzy wykorzystują auta do holowania i przewożenia dużych ładunków, poszukują zatem aut ekonomicznych.

Według AP odbiorcy w Stanach Zjednoczonych będą mogli składać pierwsze zamówienia na F-150 z silnikiem diesla jeszcze w styczniu; auta mają trafić do sprzedaży wiosną. (AP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane: Motoryzacja

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ajwaj
Cosik wiara w PIS-Fiaty 126-elektro czy Meleksy-Turbo-Lux na highway nie jest zbyt wielka :)

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki