REKLAMA

Po cyberataku na CD Projekt część danych wyciekła do sieci

2021-06-10 22:46
publikacja
2021-06-10 22:46
Po cyberataku na CD Projekt część danych wyciekła do sieci
Po cyberataku na CD Projekt część danych wyciekła do sieci
fot. Kacper Pempel / / Reuters

Po lutowym cyberataku na CD Projekt wewnętrzne dane spółki, w tym informacje kadrowe i finansowe dotyczące pracowników i kontrahentów związanych z produkcją gry CyberPunk 2077, pojawiły się w internecie - poinformował CD Projekt w komunikacie prasowym.

CD Projekt ostrzegł też, że dane krążące w internecie mogą być zmanipulowane.

CD Projkt poinformował ponadto, że pracuje z dużą grupą eksperów i kancelarii prawnych, a także z polską policją nad rozwiązaniem problemu i zagwarantowaniem prywatności swoim pracownikom. Spółka skontaktowała się też z Interpolem i Europolem.

Na początku lutego 2021 roku CD Projekt podał, że jego wewnętrzna sieć CD została zaatakowana przez nieznanych sprawców, skradziono część danych i zażądano okupu.

Nieznani sprawcy uzyskali dostęp do sieci, zabrali część danych należących do grupy CD Projekt i pozostawili notatkę z żądaniem okupu. Firma zapowiedziała, że nie zamierza kontaktować się z przestępcami i prowadzi działania ograniczające konsekwencje ewentualnego upublicznienia danych (m.in. kontaktując się z podmiotami, które mogą być dotknięte przez to zdarzenie).

Spółka podała wtedy, że zgodnie z jej obecną wiedzą, skradzione dane nie zawierają prywatnych informacji o graczach oraz osób korzystających z usług świadczonych przez grupę. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
mrbeast
Jak widać na powyższym przykładzie te wszelkie VPNy i hasła na 16 znaków g**** dają.
passenger
Kolejny "artykuł" w mediach biznesowych o kiepskiej sytuacji CDProjektu. Tym razem "NEWS" z lutego podawany w czerwcu, bez daty komunikatu i nie podpisany przez żadnego redaktora. Oczywiscie tytuł sugeruje, ze to się wydarzyło teraz. "Po cyberataku na CD Projekt część danych wyciekła do sieci".Kolejny "artykuł" w mediach biznesowych o kiepskiej sytuacji CDProjektu. Tym razem "NEWS" z lutego podawany w czerwcu, bez daty komunikatu i nie podpisany przez żadnego redaktora. Oczywiscie tytuł sugeruje, ze to się wydarzyło teraz. "Po cyberataku na CD Projekt część danych wyciekła do sieci".
Zaczynam wierzyć, że od kilku tygodni trwa zorganizowana akcja straszenia drobnicy, żeby oddali akcje CDProjektu na dołku (70% korekty od szczytu). Akcja "500" naprawdę działa i nikt nie chce oddać tanich akcji?
pawel11a
Więksi chcą jeszcze trochę akcji po taniości kupić. Bo pewnie przed premierą nowej gry w Sierpniu pójdą w górę. Co prawda to mobilka, ale niewykluczone że zagości na liście przebojów Androida na dość długo. Pomysł na tą gierkę wydaje się niegłupi w obecnej sytuacji. Pewnie część osób będzie kręcić nosem,Więksi chcą jeszcze trochę akcji po taniości kupić. Bo pewnie przed premierą nowej gry w Sierpniu pójdą w górę. Co prawda to mobilka, ale niewykluczone że zagości na liście przebojów Androida na dość długo. Pomysł na tą gierkę wydaje się niegłupi w obecnej sytuacji. Pewnie część osób będzie kręcić nosem, jak zwykle, że to mobilka.
broiniac
To jest copy-pasta z pap biznes:
https://biznes.pap.pl/pl/news/recommended/info/3113947,po-lutowym-cyberataku-na-cd-projekt-wewnetrzne-dane-spolki-pojawily-sie-w-internecie
kozak25
Zapomnieliście dodać:

Cyt.:
"Od lutego 2021 r. w Grupie Kapitałowej CD PROJEKT podjęto następujące działania mające na celu zabezpieczenie infrastruktury IT i zminimalizowanie zagrożeń związanych z wyciekiem informacji:

-zaprojektowano i wdrożono nową architekturę sieci systemów IT;
-wprowadzono
Zapomnieliście dodać:

Cyt.:
"Od lutego 2021 r. w Grupie Kapitałowej CD PROJEKT podjęto następujące działania mające na celu zabezpieczenie infrastruktury IT i zminimalizowanie zagrożeń związanych z wyciekiem informacji:

-zaprojektowano i wdrożono nową architekturę sieci systemów IT;
-wprowadzono ulepszone zapory sieciowe nowej generacji z zaawansowaną ochroną przed złośliwym oprogramowaniem;
-wdrożono nowe rozwiązanie do pracy zdalnej;
-ograniczono liczbę uprzywilejowanych kont i związanych z kontami prawami dostępu;
-wdrożono zaawansowany mechanizm ochrony komputerów osobistych, stacji roboczych, serwerów i sieci;
-ulepszono platformę do monitorowania nietypowych zdarzeń mających miejsce w sieci LAN;
-rozbudowano wewnętrzny dział bezpieczeństwa;
-rozpoczęto stałą współpracę z zewnętrznymi firmami świadczącymi usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Ciekawe dlaczego tego zabrakło w artykule? Po przeczytaniu komunikatu na stronie CDPu dochodzę do wniosku, że w komunikacie chodziło o to co od lutego poprawili, usprawnili i jakie kroki podjęli. To, że dane wyciekły wiadomo od lutego. Dziennikarstwo pełną gębą :)
bialy_kruk
To przeczytaj co tutaj jest ciekawego.
Dziennikarskie dna piszą artykuły na zamówienie!

https://www.tvp.info/54214834/ogromna-strata-i-zadanie-gruntownych-zmian-co-czeka-cd-projekt
passenger
Ja dokupuję, wszystkie media nawet mainstreamowe mówią o tym jak jest źle w firmie, te same mówiły powyżej 400zł jak jest świetnie. Wtedy było ubieranko, teraz jest zbieranko. Wygląda na to, ze fundy grające na szorty mają na tyle dużo kasy, żeby uruchomić kampanie dezinformacyjne w wielu mediach, żeby wystraszyć Ja dokupuję, wszystkie media nawet mainstreamowe mówią o tym jak jest źle w firmie, te same mówiły powyżej 400zł jak jest świetnie. Wtedy było ubieranko, teraz jest zbieranko. Wygląda na to, ze fundy grające na szorty mają na tyle dużo kasy, żeby uruchomić kampanie dezinformacyjne w wielu mediach, żeby wystraszyć drobnicę i zebrać tanio akcje na odkup pozycji
Nie dajcie się przestraszyć grubasom!!!
Ja kupuję, bo 70% promocja na tak dużej silnej fundamentalnie spółce zdarza się raz na kilka lat.
fundinvestments
ILE MOŻNA ODGRZEWAĆ TEGO SAMEGO KOTLETA. WIADOMO, ŻE MAJĄ TE DANE OD LUTEGO I CO?............. NO I CO?!

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki