Plus przygotowany na rosnący ruch w internecie

2020-03-13 17:06
publikacja
2020-03-13 17:06

Infrastruktura sieci Plus jest przygotowana na obsługę rosnącego w ostatnich dniach z powodu epidemii koronawirusa ruchu w internecie, większej liczby połączeń głosowych i ilości transferu danych - deklaruje Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

/ fot. Andrzej Bogacz / FORUM

"Epidemia koronawirusa zmieniła naszą codzienność. Praca zdalna, zamknięte szkoły, zalecenia pozostania w domu - to wszystko wpływa na zwiększony ruch w internecie. Dzięki sprawnie działającej infrastrukturze naszej sieci i zastosowaniu w jej budowie nowoczesnych technologii, jesteśmy przygotowani na większy ruch użytkowników" - podkreślił cytowany w piątkowym komunikacie Błaszczyk.

Dodał, że sieć jest w pełni funkcjonalna.

Polkomtel zaznaczył, że podjął dodatkowe działania, które mają zwiększyć potencjał sieci i świadczonych usług. "Kolejne rozwiązania usługowe i technologiczne będą wprowadzane na bieżąco, w zależności od rozwoju sytuacji" - zapewniono.

Cyfrowy Polsat jest największą grupą medialno-telekomunikacyjną w Polsce.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.(PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki