REKLAMA

PlayWay liczy, że dużo ważnych dla grupy gier będzie miało premiery w I połowie 2021 r.

2020-09-23 13:44
publikacja
2020-09-23 13:44
PlayWay liczy, że dużo ważnych dla grupy gier będzie miało premiery w I połowie 2021 r.
PlayWay liczy, że dużo ważnych dla grupy gier będzie miało premiery w I połowie 2021 r.
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

PlayWay liczy na to, że w pierwszej połowie 2021 roku odbędzie się dużo istotnych dla grupy premier gier, w tym m.in. "Builders of Egypt", "Mr. Prepper" czy "Succubus" - poinformował prezes Krzysztof Kostowski.

"Patrząc na to, że duża cześć tych zespołów (produkujących największe gry w grupie - PAP) widzi siebie w pierwszej części przyszłego roku, to może to być ciepły okres dla spółki" - powiedział prezes podczas prezentacji na GPW Innovation Day, pytany o to, w jakim okresie grupa może najmocniej zwiększyć przychody.

Wśród najważniejszych dla grupy przyszłych gier, Kostowski wskazał: "Builders of Egypt" (producentem jest spółka Strategy Labs), "Mr. Prepper" (Rejected Games), "Succubus" (Madmind Studio), "Occupy Mars" (Pyramid Games) i "Lust from Beyond" (Movie Games). Dodał, że w przypadku "Builder of Egypt" nie widzi przeciwskazań, by gra trafiła do sprzedaży w I kw. przyszłego roku, a w przypadku "Succubusa" debiut może odbyć się w I lub II kw.

PlayWay niedługo może podać datę premiery gry "Bum Simulator", jednego z najbardziej oczekiwanych tytułów grupy, w którym gracz ma wcielić się w postać bezdomnego.

"Pytanie czy premiera będzie 8 października, jak chciałby deweloper, czy zostanie przełożona będzie wynikało z testów. Jesteśmy obecnie w beta-testach na 800 osób i testerom ciężko już znaleźć błąd" - powiedział.

"Trzeba pamiętać, że 'Bum Simulator' będzie dla nas ryzykowny - zespół mimo licznych próśb, nie zgadza się na prolog (krótka, darmowa wersja gry - PAP), uznając, że jest to gra oparta o historii, która przerwana w połowie w prologu może nie być dobrze odebrana" - dodał.

Grupa prowadzi prace nad nową wersją swojego flagowego tytułu, symulatora warsztatu samochodowego "Car Mechanic Simulator".

"Oczywiście prace trwają, ale o poprzedniej wersji poinformowaliśmy późno, około miesiąca przed premierą. Obecna wersja nadal dobrze się sprzedaje, dlatego o nowej będzie mówili dopiero, gdy rozpocznie się jej kampania marketingowa" - powiedział prezes.

Firma chce zacząć mocniej działać na rynku gier mobilnych. Obecnie spółka produkuje głównie gry na komputery PC oraz na konsole.

"Planowaliśmy, że spółka MobilWay wystartuje z dziesięcioma zespołami, by przyspieszyć proces. Chciałbym, by takiej spółce udało się osiągnąć sukces w ciągu dwóch lat. Mamy nadzieję, że dojdziemy do 10 zespołów do końca roku" - powiedział.

"Spółka UserWay, którą zaraz wydzielimy z wewnętrznego zespołu, będzie dosyć śmiało zarządzała wydawaniem pieniędzy na pozyskiwanie graczy w grach mobilnych - mamy nadzieję, że to poruszy naszego mobila. Mam świadomość jak ważny jest to rynek" - dodał.

Prezes podał, że liczba zapisów graczy (prerejestracje) przed premierą gry "House Flipper" na urządzenia mobilne z systemem Android przekroczyła 300 tys., a na urządzeniach z iOS po siedmiu dniach wynosiła 23,5 tys. Grupa chce w najbliższych dniach udostępnić grę w niektórych krajach.

"Myślę, że przy takich liczbach (prerejestracji - PAP) możemy otrzymać feature (darmowa promocja w sklepach Google i Apple)" - powiedział prezes.

Prezes podał, że obecnie 131 gier produkowanych przez spółki z grupy PlayWay znajduje się na liście najbardziej oczekiwanych premier na platformie dystrybucji cyfrowej Steam i stanowi ok. 16 proc. wszystkich pozycji na tej liście.

Kostowski poinformował, że 47 spółek związanych z grupą planuje debiut giełdowy w tym lub przyszłym roku.

"Inwestorzy i fundusze, które wchodzą w nasze podmioty wiedzą, że my nie jesteśmy stroną podażową i jeśli jest sukces jakiegoś podmiotu, to podaż raczej będzie występowała u nich (inwestorów - PAP), a my jesteśmy zainteresowani budowaniem grupy i konsolidacją rynku oraz czekaniem na dywidendy" - powiedział. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki