REKLAMA

PlayWay liczy, że dużo ważnych dla grupy gier będzie miało premiery w I połowie 2021 r.

2020-09-23 13:44
publikacja
2020-09-23 13:44
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

PlayWay liczy na to, że w pierwszej połowie 2021 roku odbędzie się dużo istotnych dla grupy premier gier, w tym m.in. "Builders of Egypt", "Mr. Prepper" czy "Succubus" - poinformował prezes Krzysztof Kostowski.

"Patrząc na to, że duża cześć tych zespołów (produkujących największe gry w grupie - PAP) widzi siebie w pierwszej części przyszłego roku, to może to być ciepły okres dla spółki" - powiedział prezes podczas prezentacji na GPW Innovation Day, pytany o to, w jakim okresie grupa może najmocniej zwiększyć przychody.

Wśród najważniejszych dla grupy przyszłych gier, Kostowski wskazał: "Builders of Egypt" (producentem jest spółka Strategy Labs), "Mr. Prepper" (Rejected Games), "Succubus" (Madmind Studio), "Occupy Mars" (Pyramid Games) i "Lust from Beyond" (Movie Games). Dodał, że w przypadku "Builder of Egypt" nie widzi przeciwskazań, by gra trafiła do sprzedaży w I kw. przyszłego roku, a w przypadku "Succubusa" debiut może odbyć się w I lub II kw.

PlayWay niedługo może podać datę premiery gry "Bum Simulator", jednego z najbardziej oczekiwanych tytułów grupy, w którym gracz ma wcielić się w postać bezdomnego.

"Pytanie czy premiera będzie 8 października, jak chciałby deweloper, czy zostanie przełożona będzie wynikało z testów. Jesteśmy obecnie w beta-testach na 800 osób i testerom ciężko już znaleźć błąd" - powiedział.

"Trzeba pamiętać, że 'Bum Simulator' będzie dla nas ryzykowny - zespół mimo licznych próśb, nie zgadza się na prolog (krótka, darmowa wersja gry - PAP), uznając, że jest to gra oparta o historii, która przerwana w połowie w prologu może nie być dobrze odebrana" - dodał.

Grupa prowadzi prace nad nową wersją swojego flagowego tytułu, symulatora warsztatu samochodowego "Car Mechanic Simulator".

"Oczywiście prace trwają, ale o poprzedniej wersji poinformowaliśmy późno, około miesiąca przed premierą. Obecna wersja nadal dobrze się sprzedaje, dlatego o nowej będzie mówili dopiero, gdy rozpocznie się jej kampania marketingowa" - powiedział prezes.

Firma chce zacząć mocniej działać na rynku gier mobilnych. Obecnie spółka produkuje głównie gry na komputery PC oraz na konsole.

"Planowaliśmy, że spółka MobilWay wystartuje z dziesięcioma zespołami, by przyspieszyć proces. Chciałbym, by takiej spółce udało się osiągnąć sukces w ciągu dwóch lat. Mamy nadzieję, że dojdziemy do 10 zespołów do końca roku" - powiedział.

"Spółka UserWay, którą zaraz wydzielimy z wewnętrznego zespołu, będzie dosyć śmiało zarządzała wydawaniem pieniędzy na pozyskiwanie graczy w grach mobilnych - mamy nadzieję, że to poruszy naszego mobila. Mam świadomość jak ważny jest to rynek" - dodał.

Prezes podał, że liczba zapisów graczy (prerejestracje) przed premierą gry "House Flipper" na urządzenia mobilne z systemem Android przekroczyła 300 tys., a na urządzeniach z iOS po siedmiu dniach wynosiła 23,5 tys. Grupa chce w najbliższych dniach udostępnić grę w niektórych krajach.

"Myślę, że przy takich liczbach (prerejestracji - PAP) możemy otrzymać feature (darmowa promocja w sklepach Google i Apple)" - powiedział prezes.

Prezes podał, że obecnie 131 gier produkowanych przez spółki z grupy PlayWay znajduje się na liście najbardziej oczekiwanych premier na platformie dystrybucji cyfrowej Steam i stanowi ok. 16 proc. wszystkich pozycji na tej liście.

Kostowski poinformował, że 47 spółek związanych z grupą planuje debiut giełdowy w tym lub przyszłym roku.

"Inwestorzy i fundusze, które wchodzą w nasze podmioty wiedzą, że my nie jesteśmy stroną podażową i jeśli jest sukces jakiegoś podmiotu, to podaż raczej będzie występowała u nich (inwestorów - PAP), a my jesteśmy zainteresowani budowaniem grupy i konsolidacją rynku oraz czekaniem na dywidendy" - powiedział. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki