REKLAMA

Płatności bezgotówkowe przyciągają jak magnes

2015-07-23 04:03
publikacja
2015-07-23 04:03
YAY Foto

Rozwój e-handlu napędza klientów firmom oferującym płatności online. To kusi potencjalnych inwestorów.

(YAY Foto)

Handel internetowy w Polsce zwiększa co roku swoje obroty o kilkanaście procent - informuje "Rzeczpospolita". Jego wartość sięga już ok. 6 proc. polskiego PKB. Wraz z nim na znaczeniu zyskują bezgotówkowe formy płatności, takie jak szybkie przelewy czy płatności za pomocą aplikacji mobilnych.

Ostatnie tygodnie przynoszą zapowiedzi zmian właścicielskich na tym rynku. Allegro szuka nabywcy na spółkę PayU, lidera polskiego rynku płatności w sektorze e-commerce. Fundusz MCI EuroVentures zapowiedział przejęcie kolejnego dużego gracza spółki eCard.

Największymi konkurentami PayU i eCard są obecnie krakowski Dotpay, poznańskie Przelewy24 czy notowany na NewConnect mPay. Cała trójka jest atrakcyjnym celem przejęcia, bo z analizy przyzwyczajeń zakupowych Polaków wynika, że rynek płatności ma szanse na dalszy szybki rozwój. W transakcjach e-commerce nadal dominują płatności gotówką za pobraniem, które stanowią ok. 60 proc. wartości wszystkich transakcji.

Więcej na http://www.rp.pl

(PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~e-palacz
Ciekawe ile zostanie po zbanowaniu e-handlu e-papierosami przez naszych rzadzacych. Ciekawe po co ten zakaz skoro dyrektywa unijna go nie wymaga? Moze redakcja Bankiera sprawdzi sprawe, bo mozna nabrac podejrzen jak sie jej blizej przyjzec...

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki