Drewniane zegarki idą na NewConnect

2019-11-20 14:27
publikacja
2019-11-20 14:27

Plantwear, producent drewnianych zegarków, okularów, biżuterii i akcesoriów chwali się zyskiem i planuje debiut na NewConnect.

/ Plantwear

W okresie od stycznia do września 2019 roku Plantwear wypracował 6,1 mln przychodów, co oznacza wzrost względem analogicznego okresu ubiegłego roku o niemal 135 proc. W ciągu trzech kwartałów 2019 roku spółka wygenerowała 0,3 mln zł zysku netto (względem straty w analogicznym okresie 2018 roku)  i tym samym zrealizowała 92 proc. rocznej prognozy przychodów i 41 proc. prognozy zysku

– Wyniki finansowe Plantwear po trzech kwartałach są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Prognozowane przychody na cały rok zostały już niemal zrealizowane, natomiast biorąc pod uwagę, że czwarty kwartał jest najlepszym okresem sprzedażowym w roku, podtrzymujemy prognozę osiągnięcia 0,75 mln zł zysku netto w 2019 roku. Przed nami kwartał charakteryzujący się najwyższą sprzedażą i najwyższymi zyskami. – komentuje Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear S.A.

Jak poinformowała sama spółka, Plantwear jeszcze w tym roku chce zadebiutować na NewConnect. W dniu 20 listopada 2019 r. Spółka złożyła już dokument informacyjny na GPW. Wcześniej spółka pozyskiwała finansowanie w ramach equity-crowdfundingu. Umowę na autoryzowane doradztwo przy wprowadzaniu na małą giełdę, spółka już na początku ubiegłego roku podpisała z INC SA.

W trzecim kwartale b.r. Plantwear dalej rozwijał ofertę produktową – w tym okresie odbyły się premiery dwóch nowych kolekcji biżuterii oraz okularów. Spółka nawiązała również współpracę z CD Projekt – do sprzedaży wprowadzono zegarek oraz bransoletkę dla serii gry Wiedźmin.

- Konsekwentnie rozwijamy sprzedaż na polskim rynku, chcemy rozwijać się również za granicą. Aktualnie prowadzimy przygotowania do rozpoczęcia sprzedaży na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w Rumunii i na Ukrainie. Jesteśmy w trakcie przygotowywania strategii marketingowych, a sprzedaż chcielibyśmy rozpocząć jeszcze w tym roku.  – dodaje Wiktor Pyrzyk.

Na NewConnect notowanych jest obecnie 376 spółek. W obecnym roku  miało miejsce 14 debiutów. Do wyrównania wyniku z 2018 r. brakuje tylko jednego debiutu.

MZ

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Newconnect

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki