REKLAMA
WEBINAR

Pistolet, który wygląda jak iPhone, trafił do sprzedaży

2017-01-12 14:24
publikacja
2017-01-12 14:24

Na pozór wygląda jak zwykły telefon, ale po rozłożeniu staje się niebezpieczną bronią. Bo przedmiot, który przypomina iPhone’a, jest tak naprawdę pistoletem o kalibrze 9 mm. Europejskie służby wszczęły alarm.

fot. / / facebook.com/IDEALCONCEAL

Amerykańska firma Ideal Conceal już w zeszłym roku pokazała swój nietypowy projekt. Jednak dopiero teraz trafia on do sprzedaży. Przedmiot, który kojarzy się z popularnym telefonem iPhone, nie wzbudza podejrzeń. Dopiero gdy się go rozłoży, widać, że to nie jest zwykły smartfon. Broń posiada dwie lufy o kalibrze 9 mm.

„W dzisiejszych czasach noszenie ukrytej broni stało się koniecznością. Ale co, jeżeli nie musiałbyś jej ukrywać? (…) Smartfony są wszędzie, dlatego twój nowy pistolet łatwo wpasuje się we współczesne otoczenie. W złożonej pozycji będzie niewidoczny i nikt go nie zauważy” – zachwala swój produkt producent. Broń ma służyć do obrony własnej.

Jednak „dzisiejsze czasy” to również czasy terrorystów, którzy mogą wykorzystać wspomnianą broń do ataków. Dlatego służby w Europie biją na alarm i ostrzegają, że tego typu pistolety mogą być wyjątkowo groźne, gdy znajdą się w nieodpowiednich rękach.

Jak informuje „Times”, firma Ideal Conceal miała już 12 tysięcy złożonych zamówień jeszcze w przedsprzedaży. Koszt tej nowej broni jest stosunkowo niewielki i wynosi 395 euro. W Europie posiadanie broni jest obwarowane licznymi zakazami. Jednak służby obawiają się, że pistolet może trafiać ze Stanów Zjednoczonych nielegalnie. Można go będzie również kupić przez internet.

Marcin Hołubowicz

Źródło:
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (49)

dodaj komentarz
~Mikhael
Taka współczesna wersja Deeringera:-) taki pistolecik dla pań za podwiązkę, lub bróń dla szulera karcianego. Masakry się tym nie zrobi, ale powstrzyma napastnika i zrobi zamieszanie.
~Ula
Dajcie się nam w końcu bronić!
~Lol
Po co bijecie piane z dwustrzałowym pistoletem? Tym masakry nikt nie zrobi. Zwykły marketing dla hamburgerożercow
~AaA
Będziesz pisał inaczej, jak się okaże, że ktoś z Twojej rodziny jest jednym z tych dwóch.
~Karol odpowiada ~AaA
Ale populistyczny komentarz
~LeonZ
Gejozielonosocjalistyczni urzędnicy unijni zadbają o to, aby Obywatele Unii nie mogli nosić przy sobie nic groźniejszego od wykałaczki. Co innego terroryści - ich takie ograniczenia nie dotyczą.
~bezsensu
Widziałeś kiedyś na oczy terrorystę ?
Z tym całym terroryzem jest ten problem, że obecnie zalicza się do niego każdy przejaw agresji ze strony obcokrajowca. Tak dokładnie obcokrajowca, bo Polaków już też nazywano terrorystami i to nie dalej jak dwa lata temu w UK.

Okres największej nowożytnej aktywności terrorystów na terenie
Widziałeś kiedyś na oczy terrorystę ?
Z tym całym terroryzem jest ten problem, że obecnie zalicza się do niego każdy przejaw agresji ze strony obcokrajowca. Tak dokładnie obcokrajowca, bo Polaków już też nazywano terrorystami i to nie dalej jak dwa lata temu w UK.

Okres największej nowożytnej aktywności terrorystów na terenie europy to lata 1970-1996, pewnie nawet o tym nie wiesz ale zajmowała się tym rodzima organizacja, nie żadni Azjaci, Muzułmanie czy Arabowie... była to IRA.

Mimo, że potrafili oni detonować ładunki w centrum miasta, w centrach handlowych, atakować przedszkola i mordować bezbronną ludność cywilną to nikt nie popadał w taką paranoję jak dzisiaj.

Rozumiem, że Tobie i kolegom wydaje się że wpadliście do kadzi z wywarem Panoramiksa ale to nie Twoje zadanie walczyć z terroryzmem. Po pierwsze dlatego, że nie potrafisz obsłużyć się bronią bo drugie strach to najgorszy doradca, jeżeli chcesz walczyć z wrogiem to przede wszystkim musisz myśleć, a Tobie myślenie wyłącza się już na etapie zakupu pistoletu.

Zadaniem broni znajdującej się w rękach cywila nie jest strzelanie tylko straszenie, broń nie ma być groźniejsza od wykałaczki ale ma zasugerować pozostawienie Cię w spokoju. Jeżeli wykałaczka wystarcza to jest to DOSKONAŁA broń. Kiedy zrozumiesz takie podstawy możesz chwytać za pistolet, dlaczego ?

Zastanów się nad tym na ile bezpieczny jesteś dziś ? Ile razy ktoś doprowadził Cię do sytuacji w której zmuszony byłbyś użyć broni ale nie spłycaj tematu do zaczepki 15 szczyla na terenie marketu - kiedy faktycznie czułeś prawdziwe zagrożenie ?

Teraz przełóż tą sytuację na swoje postępowanie, czy równie przestraszona osoba jak ty, posiadająca broń zachowa zimną krew i nie strzeli do Ciebie kiedy ty wystraszysz ją w ciemnym zaułku zupełnie przypadkowo i bez złych zamiarów ?

Na koniec dodam, że NIE jestem przeciwnikiem posiadania broni. Wkurza mnie natomiast argumentowanie konieczności jej zakupu panującym strachem. Jeżeli tak paranoicznie się wszystkiego boisz to polecam lekarza psychiatrę, a nie sprzedawcę broni.

PS. Największe straty generują zamachy bombowe, a lecącego samolotu pistoletem nie zatrzymasz. To samo dotyczy ostatnio popularnych ciężarówek - jeżeli sądzisz, że się wstrzelisz to zobacz ile strzałów musi oddać wyszkolone (nie Polskie bo przecież Polskie wg. Ciebie to najgorsze) wojsko lub służby cywilne.
~bubi odpowiada ~bezsensu
Ci co zobaczyli terroryste z bliska gryzą piach bo myśleli tak jak ty
~EL
Czarnoprochowce są super (i nikt nimi w Polsce nie zabija!), ale....
Wejdź na PetitionGo:
Petycja o referendum w sprawie prawa do broni w Polsce.
PZDR.
~Black_Powder
A po co mi taka zabawka jak legalnie i bez pozwolen, psychotestow i wizyt u sasiadow moge miec Remingtona 1858 z ktorego urwe glowe nawet sloniowi?

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki