REKLAMA

Pierwszy sklep socjalny w Warszawie. Ceny niższe o połowę

2021-06-21 17:28
publikacja
2021-06-21 17:28
Pierwszy sklep socjalny w Warszawie. Ceny niższe o połowę
Pierwszy sklep socjalny w Warszawie. Ceny niższe o połowę
/ Wolne Miejsce/Facebook

Pierwszy w stolicy, a drugi w kraju, sklep socjalny został otwarty w poniedziałek na Mokotowie. Placówka powstała z myślą o osobach o niskich dochodach, które mogą w niej zrobić zakupy - ceny są o połowę niższe niż rynkowe.

Tłumy chętnych odwiedziły pierwszy w stolicy sklep socjalny "Spichlerz", który powstał dzięki fundacji Wolne Miejsce. W placówce przy ulicy Modzelewskiego 71 ceny są co najmniej 50 procent niższe od rynkowych. Oferta skierowana jest do osób o niskich dochodach.

W sklepie socjalnym zakupy mogą zrobić posiadacze specjalnych skierowań. "Wydają je lokalne ośrodki pomocy społecznej oraz nasza fundacja" - powiedział w rozmowie z PAP prezes fundacji Wolne Miejsce Mikołaj Rykowski. "Wydajemy je na podstawie indywidualnej rozmowy z każdym zainteresowanym. Nie ma w tym przypadku określonych progów dochodowych. Wystarczy nam oświadczenie danej osoby, że jest w potrzebie" - dodaje prezes.

Asortyment sklepu nie różni się innych. W ofercie znajdują się m.in owoce, warzywa i inne produkty spożywcze oraz chemia. "Limity sprzedaży obowiązują na niektóre produkty - takie, które nadają się do odsprzedaży, np. proszki do prania" - wyjaśnia Mikołaj Rykowski.

"Spichlerz" to nie tylko sklep, ale również miejsce, gdzie można odpocząć w przy kawiarnianym stoliku i porozmawiać na każdy temat. Lokal został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pierwszy w kraju sklep socjalny pod egidą fundacji powstał w Katowicach. "To nie koniec. Planujemy jeszcze w tym roku otworzyć kilka, a nawet kilkanaście kolejnych sklepów, m.in. na warszawskiej Pradze, w Wołominie, Piasecznie, Dąbrowie Górniczej i Toruniu" - zaznaczył prezes fundacji i dodał, że placówki powstają w miejskich lokalach.

Partnerem akcji jest, należąca do Polskiej Grupy Supermarketów, sieć Top Market. Celem projektu jest pomoc najuboższym oraz ograniczenie marnowania żywności. "Jesteśmy dumni z faktu, że staliśmy się partnerem szlachetnej inicjatywy fundacji Wolne Miejsce. Wsparcie dla najbardziej potrzebujących od lat stanowi ważny aspekt działań Polskiej Grupy Supermarketów" – przekazał prezes PGS Michał Sadecki cytowany w komunikacie prasowym.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
zubr93
Bo państwowy dumping cen niszczący lokalne sklepy to wcale nie dumping.

Później właściciel małego okolicznego sklepu też zbankrutuje i będzie robił u Was zakupy po zaniżonych (dumpowanych przez samorządy) cenach.

Bo dawać to trzeba z myślą i polotem, a nie na lewo i prawo
johnnypolack
Super inicjatywa. Takich sklepów będzie coraz więcej. Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy. Nie każdego stać na zakupy w Pewexie.
3456
fajki na pewno nie kupisz taniej , oj haracz musi być to tylko komuniści brali za paczkę klubowych 3,50 zł to byli dopiero pazerni , nie to co teraz .
qwerty88
Kupił''em dziś wiele opakowań ryżu, kaszy i cukru. Łatwo poszło na bogatym osiedlu z marżą dla mnie :D
michalshk
I sprawdza się co Morawiecki powiedział "Ludzie będę z*** za miskę ryżu" w tym wypadku miskę ryżu z cukrem.
michalshk
W końcu będzie można kupić taniej piwo i fajki.
samsza
Wydają je lokalne ośrodki pomocy społecznej - nie słoiki, a miejscowa elita.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki