WEBINAR

PODCASTPieniądze dla start-upów – skąd tak naprawdę się biorą?

Małgorzata Grzegorczyk2022-11-26 08:00
publikacja
2022-11-26 08:00

W Polsce działa 5-7 tys. start-upów, w które w ubiegłym roku zainwestowano 3,6 mld zł. Kto? Państwo przez m.in. PFR Ventures, fundusze venture capital, których jest ok. 150 i aniołowie biznesu, których jest ok. 700. Czego młode firmy potrzebują, co robią dobrze, a co źle – o tym opowiadają moi goście.

fot. Sergey Nivens / Shutterstock

Spojrzenie na rynek z lotu ptaka zafunduje nam Tomasz Snażyk, prezes Startup Poland. Zapraszam też na rozmowy z przedstawicielami wszystkich stron: Maciejem Ćwikiewiczem, prezesem PFR Ventures, Krzysztofem Domareckim, założycielem funduszu Fidiasz, Andrzejem Targoszem, partnerem w Bitspiration Booster, a także Magdaleną Matuszewską z Banku BNP Paribas, który ma ofertę dla młodych spółek. Nie może też zabraknąć start-upu. Marek Gut, prezes Your Kaya, opowiada, skąd brał finansowanie na różnych etapach rozwoju.

Zapraszam na podcast!

Tomasz Snażyk Startup Poland 1'03"

Maciej Ćwikiewicz PFR Ventures 7'18"

Krzysztof Domarecki Fidiasz 17'15"

Andrzej Targosz Bitspiration Booster 28'50"

Magdalena Matuszewska Bank BNP Paribas 38'30"

Marek Gut Your Kaya 47'25"

Zakończenie 53'37"

Źródło:

Do „Pulsu Biznesu” trafiłam jako studentka w 1998 r. Piszę o inwestycjach w Polsce – w fabryki, centra usług biznesowych i ośrodki B+R. Opisuję też zagraniczną ekspansję polskich firm. Zajmuję się także branżą turystyczną –touroperatorami i biurami podróży oraz śledzę zmiany w lotnictwie. W 2012 r. dostałam nagrodę ABSL Excellence Award od Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce. Uwielbiam latać samolotem i zwiedzać fabryki. Jedno i drugie robię dość często w godzinach pracy. W wolnym czasie latam samolotem i zwiedzam świat z rodziną.

Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podcast

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki