PiS w spocie atakuje PO: zawiedli w Polsce, zawiodą w Europie

"Zawiedli w Polsce, zawiodą w Europie" - to przesłanie spotu wyborczego, w którym PiS atakuje kandydatów PO do PE: Jacka Rostowskiego i Michała Boniego oraz byłego szefa kampanii wyborczej PO Jacka Protasiewicza.

"Mieli godnie reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim. Przynieśli międzynarodowy wstyd" - mówi w spocie lektor, a na tle tej wypowiedzi pojawia się zdjęcie byłego szefa kampanii wyborczej PO Jacka Protasiewicza oraz nagłówki niemieckich gazet opisujących incydent na lotnisku we Frankfurcie nad Menem z udziałem Protasiewicza.

W spocie słyszymy też, że były minister finansów Jacek Rostowski "zadłużył Polskę bardziej niż Gierek - podniósł podatki i podwyższył wiek emerytalny", były minister administracji i cyfryzacji Michał Boni "chciał ograniczyć wolność w internecie", a Michał Kamiński to "leń w europarlamencie, który bił rekordy nieobecności".

Na ekranie pojawia się napis: "Zawiedli w Polsce, zawiodą w Europie". "Zagłosujesz na nich?" - pyta lektor w spocie PiS.

Zastępca rzecznika PiS Marcin Mastalerek powiedział PAP we wtorek, że spot od czwartku pojawi się w telewizjach; do tego czasu będzie rozpowszechniany w internecie. "To jest nasz pierwszy spot, będą kolejne. Prezentujemy prawdziwe fakty dotyczące kandydatów PO. Spot PO to bajka dla naiwnych dzieci" - podkreślił.

We wtorek oficjalnie spot wyborczy zaprezentowała PO. "Prawdziwą stawką tych wyborów jest bezpieczeństwo Polski, dlatego są tak ważne" - mówi w nim premier Donald Tusk. PO przekonuje tam, że Polska potrzebuje stabilnej pozycji w Europie, zaufania sojuszników, silnej gospodarki oraz przewidywalnego przywództwa.

Były spin doktor PiS Michał Kamiński w majowych eurowyborach wystartuje z "jedynką" z listy PO na Lubelszczyźnie. Rostowski otworzy listę Platformy na Kujawach i Pomorzu. Protasiewicz miał być "jedynką" na liście dolnośląskiej, ale po incydencie we Frankfurcie (gdy pokłócił się z niemieckimi celnikami i policją) zrezygnował z kierowania kampanią wyborczą PO oraz z kandydowania do PE. (PAP)

laz/ tgo/ gma/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

GPW: największe wzrosty i spadki

PROCAD 1,0000 25,0%
JWWINVEST 3,8300 24,4%
KREDYTIN 8,9000 20,3%
DROP 0,5000 -16,7%
BRASTER 0,4360 -7,2%
PLAZACNTR 1,7500 -6,9%
Akcje: 217 wzrosło, 127 spadło, 53 bez zmian.
Wolumen: 107 893 223 akcji, obrót: 1 886 159 596 zł
Aktualizacja: 2020-06-05 17:04:59